قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۸۴۹۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

راه اندازی آزمایشگاه جامع نفت، گاز و پتروشیمی در قشم

رئیس موسسه آموزش عالی قشم از راه اندازی آزمایشگاه جامع نفت، گاز و پتروشمی با هدف استفاده آموزشی خدماتی در این جزیره خبر داد.

راه اندازی آزمایشگاه جامع نفت، گاز و پتروشیمی در قشم

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از قشم، منصور آزاد در نشست خبری با خبرنگاران، با بیان اینکه آموزشگاه عالی قشم به عنوان یکی از بخش های سازمان منطقه آزاد فعالیت خود را از سال ۱۳۸۱ آغاز کرده است، اظهار داشت: این آموزشگاه با توجه به اهداف کلان سازمان منطقه آزاد قشم و تغییر ماموریت های آموزشی حرکت خود را بر اساس برنامه های جامع توسعه ای قشم تنظیم کرده است.

وی با بیان اینکه توسعه رشته ها طی ترم های اخیر در دستور کار قرار گرفته است، یادآور شد: از امسال تدریس چهار رشته جدید کارشناسی ارشد در این مرکز آغاز خواهد شد.
رئیس موسسه آموزش عالی قشم با بیان اینکه این آموزشگاه در برنامه های هدف خود توجه ویژه ای به تربیت نیروهای متخصص با هدف اشتغال در صنایع تولیدی و فعال قشم دارد، افزود: در زمینه های نفت و گاز و انرژی تفاهم نامه خوبی با پژوهش گاه وزارت نفت و بخش خصوصی داشته ایم که این امر سبب ایجاد آزمایشگاه جامع نفت و گاز و پتروشیمی در ماه های آینده خواهد شد.

آزاد ادامه داد: این آزمایشگاه علاوه بر اینکه توان خدمات دهی به صنایع نفت و گاز و پتروشیمی جنوب کشور را خواهد داشت، می تواند در امر آموزش های تخصصی دانشگاهی نیز مورد استفاده قرار گیرد.

وی با بیان اینکه در حوزه های شیلات و کشاورزی نیز طبق برنامه های توسعه ای سازمان فعالیت های خوبی صورت گرفته است، گفت: موسسه عالی آموزشی قشم به دنبال ارائه راهکارها و تدوین بسته های آموزشی مهارتی، منطبق بر توسعه پایدار کشاورزی و شیلات در قشم است که از مهرماه سال جاری در این موسسه علاوه بر افزایش رشته های مربوطه، طرح ها و دوره های آموزشی شیلاتی و کشاورزی نیز ارائه خواهد شد.

آزاد با اشاره به اینکه در مبحث آموزش های ملوانی نیز قراردادهای خوبی توسط موسسه آموزشی عالی قشم با بخش های مربوطه منعقد شده است، افزود: برگزاری دوره ها و فعال سازی رشته های دریانوری و صنایع ساحلی، قدم مناسبی برای تامین نیروی انسانی متخصص فعالیت های دریانوردی از میان ساکنان جزیره است.
رئیس موسسه آموزش عالی قشم در بخش پایانی سخنان خود از فعال سازی طرح "دبیرستان دانشگاه" توسط موسسه عالی آموزشی قشم خبر داد و گفت: مجوزهای لازم در این راستا از آموزش و پرورش اخذ شده و امیدواریم بتوانیم از مهرماه در این حوزه نیز فعالیت های خود را آغاز کنیم.

انتهای پیام/۸۸۰۱۱/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha