قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۸۴۸۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پیگیر ایجاد بازار فروش تولیدات زنان کارآفرین استان بوشهر هستیم

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری بوشهر گفت:در تلاش هستیم با شبکه سازی و ایجاد خوشه اشتغال در حوزه گردشگری و محصولات و مشتقات نخل داری و صنایع دستی ، بازار فروش محصولات تولیدی زنان کارآفرین ایجاد شود.

پیگیر ایجاد بازار فروش تولیدات زنان کارآفرین استان بوشهر هستیم

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از شهرستان دشتستان ، مریم آذرشب  عصر امروز در نشست هم اندیشی  با بانوان کار آفرین آبپخش  اظهار داشت: توسعه و تقویت اشتغال در بخش بانوان با جدیت دنبال می شود.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری بوشهر بر مهارت آموزی و اشتغال بانوان تاکید کرد و افزود: در صورت حمایت از بانوان مهارت آموز، زمینه اشتغال آن ها فراهم می شود.

وی خاطرنشان کرد: دغدغه اصلی بانوانی که کسب وکار راه اندازی کرده اند، نبود بازار فروش برای محصولات تولیدیشان است که در تلاش هستیم با شبکه سازی و ایجاد خوشه اشتغال در حوزه  گردشگری و محصولات و مشتقات نخل داری و صنایع دستی ، این بازار را برای آن ها ایجاد کنیم.

آذرشب بیان کرد: با توجه به گستردگی فعالیت های حوزه زنان و خانواده نیاز به شکل گیری ارتباطات و مشارکت همه دستگاه ها و بخش های دولتی و خصوصی برای نتیجه بخش بودن کارها و برنامه ها است.

وی افزود: دستگاه های دولتی به تنهایی و بدون همراهی فعالان بخش های اجتماعی، اقتصادی و خصوصی و همراهی و تعامل متقابل قادر به انجام فعالیت های موفق در این حوزه نخواهند بود.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری بوشهر گفت: در استان بوشهر تمرکز و تأکید ویژه ای بر فعالیت های زنان سرپرست خانوار به ویژه از سوی استانداری وجود دارد.

وی عنوان کرد: از موضوعات مهم در حوزه زنان سرپرست خانوار به غیر از توانمندسازی اقتصادی، توانمندسازی فرهنگی و اجتماعی آنها هست که بدون آن در توانمندسازی اقتصادی و ایجاد اشتغال پایدار برای این بانوان به نتیجه نخواهیم رسید و لازم است که در این زمینه ورود بیشتری صورت گیرد.

آذرشب تصریح کرد: زنان سرپرست خانوار با توجه به شرایط، ریسک پذیری کمی دارند و این امر نیاز به کار بیشتر در این حوزه و تلاش در راستای افزایش سطح اعتماد به نفس در این بانوان را می طلبد.

این مسؤول یادآور شد: از کارهای اجرا شده امسال طرح جامع توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار بود که به صورت تفاهم نامه سه جانبه بین معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و با مجری گری جهاد دانشگاهی منعقد و به استان ها ابلاغ شده است.

وی یادآور: بخش دولتی باید با کاهش بوروکراسی اداری و با نگاهی تسهیل گرانه در کار تولیدکنندگان و کارآفرینان تسریع و به اشتغال زایی کمک کند و روند کار در دستگاه های دولتی برای کمک به کارآفرینان تسریع در امور واگذار شده باشد.

بخشدار آبپخش با اشاره به دستاوردهای انقلاب اسلامی در  زمینه سازی جهت حضور پررنگ  بانوان در جامعه اظهار داشت : حضور زنان در مناصب مدیریتی و حضور پررنگ و تاثیرگذار بانوان در تمام سطح جامعه ، در این دولت به بالاترین سطح شعور سیاسی اجتماعی خود رسیده است.

علی تنگ ارمی  با بیان اینکه انقلاب اسلامی به خوبی توانست زنان را به جایگاه فعالی در جامعه برساند، افزود : قصدِ تخطئه هیچ نهاد ، نظام و دولتی را نداریم  اما به جرات می توان گفت که این دولت پرچم دار عدالت اجتماعی در سطح جامعه اسلامی ایران است.

وی بیان کرد: افزایش نرخ مشارکت زنان در حوزه اقتصادی ،سیاسی و اجتماعی نشان از اجرای عدالت اجتماعی و حضور پرشور و سازنده بانوان در سطوح مختلف جامعه دارد که مرهون تلاش و اندیشمندی دولت مردان  و مسؤولان نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

تنگ ارمی با اشاره به نقش آموزش در توانمندسازی افراد به خصوص بانوان جهت حضور پررنگ در عرصه اشتغال و کسب و کار، گفت: اقدمات خوبی در سطح بخش آبپخش برای ارتباط فنی و حرفه ای و سایر نهادهای حمایتی برقرار شده که علاوه بر ایجاد توانمندی در متقاضیان اشتغال، از بروز آسیب های اجتماعی نیز جلوگیری خواهد شد.

وی از تدوین طرح تحول نظام مند اشتغال روستایی خبر داد و عنوان کرد:  زیرساخت های قابل توجهی در روستاها با مشارکت خیرین  و دهیاران در حال پایه ریزی است که امید داریم با تلاش هایی که صورت می پذیرد منجر به ایجاد اشتغال فراگیر در سطح منطقه آبپخش شود.

  در این نشست تعدادی از از کارآفرینان  بخش آبپخش  مشکلات حوزه کاری خود را مطرح کردند و در پایان مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری بوشهر از چند طرح اشتغال زایی در حوزه فعالیت بانوان نیز بازدید کرد.

انتهای پیام/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha