قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۸۴۵۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پرداخت 4 هزار میلیارد تومان تسهیلات به صنایع استان تهران

مدیرکل صنعت معدن و تجارت استان تهران گفت: طی سال قبل 3600 میلیارد تومان به صورت مستقیم و 400 میلیارد تومان به صورت غیرمستقیم به صنایع استان تهران تسهیلات تعلق گرفته است.

پرداخت 4 هزار میلیارد تومان تسهیلات به صنایع استان تهران

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از پردیس، امروز یکشنبه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان پردیس با حضور محمد امامی امین معاون اقتصادی استاندار تهران، یدالله صادقی مدیرکل صنعت معدن و تجارت استان تهران، عبدالعظیم رضایی فرماندار شهرستان پردیس، روسای ادارات، کارخانه داران در محل فرمانداری پردیس برگزار شد.

در این نشست صنعتگران به بیان مشکلات واحدهای خود پرداختند که یدالله صادقی رئیس اداره صمت استان تهران، در پاسخ به این بیانات، با بیان اینکه مشکلات اداره صمت با محیط زیست در حال رفع شدن است، اظهار کرد: سازمان محیط زیست نمی تواند صنعت را درگذشته فریز کند زیرا صنایع هم پا با فناوری روز پیشرفت می کند.

وی گفت: کار با تجهیزات قدیمی مشکلات بسیاری داشته و صرفه اقتصادی ندارد و نیاز امروز کشور را برطرف نمی کند و باید توسعه محصولات را برای افزایش تولید در دستور کار قرار بدهیم.

صادقی افزود: این واحدها برای تکمیل سبد صادراتی و جلوگیری از واردات محصول مشابه اقدام به تکمیل زنجیره تولید و افزایش محصول می کند.

مدیرکل صمت استان تهران ادامه داد: درگذشته محیط زیست بارگذاری جدید را در این مناطق نمی پذیرفتند و رسته های مجاز در شهرک های صنعتی رهاشده و بازسازی، نوسازی و افزایش ظرفیت نداشتند.

وی اضافه کرد: طی هماهنگی ها جلساتی با معاون استاندار، رحمانی وزیر صمت و... مکاتباتی در این خصوص انجام و در وزارت خانه طی جلساتی مشترک کارهایی کارشناسی انجام می شود و مقرر شد طی جلسه ای با حضور وزیر، معاون رئیس جمهور، استاندار و... متن این تفاهم نامه نهایی و. دو صورت تصویب اجرا در غیر این صورت به هیئت وزیران ارسال شود.

صادقی تصریح کرد: این گونه در باب مسائل محیط زیستی مشکلات این بخش به شکل اساسی رفع می شود.

مدیرکل صمت استان تهران بیان کرد: تأمین نقدینگی موردنیاز واحدهای تولیدی در این ستاد طرح و برای رونق تولید تعداد 110 پرونده به بانک ها ارجاع شده اما بانک ها تسهیلات را تحویل ندادند که این موضوع توسط استاندار هم پیگیری و وی با بانک ها درگیر شده اند.

وی افزود: منابع بانک ها فریز شده یا موجود نیست ، اما آن ها طرح های خود را می پذیرند و طی سال قبل 3600 میلیارد به صورت مستقیم و 400 میلیارد به صورت غیرمستقیم به صنایع استان تهران تسهیلات تعلق گرفته است.

صادقی ادامه داد: با پیگیری استاندار این رقم افزایش پیداکرده و صنایعی که نیاز به سرمایه در گردش دارند از طریق سامانه بهین یاب ثبت نام کنند تا در سهمیه موجود 97 بهره مند شوند تا از 3 درصد تخفیف نرخ تسهیلات و ارزان تر استفاده کنند.

مدیرکل صمت استان تهران اضافه کرد: ضمانت نامه ها بر عهده بانک است، اما واحد داخلی سازی چند اقدام مثبت را طی سال اخیر انجام داده که ابتدا واردات 1339 کالا ممنوع و تعرفه آن ها مسدود و 1500 قلم  کد اس اچ گرفته اند همچنین پنج هزار واحد که 2500 آن غیرفعال هستند.

وی تصریح کرد: ضمانت اجرایی مرکزی در سازمان صمت تحت عنوان ساخت داخل شروع به کارکرده و برای جلوگیری از واردات تولیداتی که ساخت داخل دارند ورود کرده و به سرعت ورود را ممنوع می کنند که این اقدام برای یک قلم هم اعمال می شود.

صادقی اظهار کرد: قانون مالیات بر ارزش افزوده عمده مشکلات صنایع در کشور را شامل می شود و بر همین موضوع مشکلات عدیده ای ایجادشده است که این قانون برای مصرف تصویب شده تا از حلقه آخر اخذ شود اما سیستم این پروسه را نمی شناسد و دریافت از حلقه آخر را انجام نمی دهد.

مدیرکل صمت استان تهران افزود: 9درصد مالیات در فاکتورها اعمال و اعتبار مالیاتی منظور می شود و در کالاهای نهایی این مبلغ اعمال می شود و مالیات بر مصرف به ارزش افزوده تبدیل شده و عدم شفافیت در تمامی فرآیندهای اقتصادی مشکل به وجود آمده است.

وی ادامه داد: امروز خریداران نمی توانند از فروشنده ها فاکتور دریافت کنند و این دست از فروشندگان به صورت زیرزمینی فعال هستند و باید زمینه این اقدامات را سازمان امور مالیاتی شفاف کند زیرا به دلیل عدم شفافیت ها این واحدها با خود رقابت می کنند.

صادقی اضافه کرد: ممیز مالیاتی سلیقه ای عمل می کند و در ادامه پرونده را به جریمه و به تشخیص الراس می برد و این تولیدکنندگان را ناراحت کرده است و فقط تولیدکنندگان باید دغدغه مالیات باشند و در انتها با ارائه مستندات نیز به عنوان مظنون به آن ها نگریسته می شود.

مدیرکل صمت استان تهران تصریح کرد: ساختار اجرایی و فرآیندهای سازمان مالیاتی نیاز به تغییر دارد و در این راستا ساختار ارزش افزوده از پایان سال 95 در مجلس است و مصوب نشده است.

وی افزود: تأمین اجتماعی نیز به سلیقه بازمی گردد، زیرا قبلاً مصوب کرده بودند که مؤدیانی که پرونده آن ها تصفیه شده تا ده سال می توانستند بازنگری شوند که با تلاش ها تبدیل به یک سال شد اما متأسفانه بازهم سلیقه ای عمل شد و در اتاق بازرگانی موردبررسی قرار گرفت تا راه هایی که سلیقه ای عمل می شد رفع و بازگشت به حداکثر یک سال مراجعه شود.

صادقی با اشاره به سپرده برای واردات با ارز حاصل از صادرات و یا ارز آزاد، گفت: این بخش ممنوع بوده و فقط برای قطعات ماشین آلات، با و بدون تعهد انجام می شد اما سپرده 135 درصدی در مورد کالاهای نیمایی بوده که 100 درصد سپرده و 35 درصد برای حسن واردکردن سپرده می شد.

مدیرکل صمت استان تهران افزود: اخیراً مبلغ 300 میلیون یورو به وزارت خانه صمت اختصاص دادند این اختصاص بدون انتقال ارز تضمینی است و فقط گشایش در واردات مواد اولیه صادرکنندگان ماشین آلات و یا حواله ارزی صادرکنندگان حاصل از نیما در اختیار سایر واحدها قرار بدهند و در این بخش نیاز به سپرده 35 درصد نیست.

وی ادامه داد: در لکه های صنعتی پردیس 91 آبکاری شناسایی به دلیل حساسیت شورای امنیت کشور به دلیل حوزه آبریز تهران اقدام به شناسایی این واحدها کردیم و مراحل و پیگیری ها برای تشکیل شهرک های صنعتی در پردیس توسط شورای برنامه ریزی استان به دولت ارسال و در کمیسیون زیربنایی موردبررسی قرارگرفته است.

صادقی در پایان خاطرنشان کرد: 12لکه صنعتی در استان تهران وجود دارد که 5 لکه مربوط به شهرستان پردیس است اما هنوز به شهرک ها تبدیل نشده و انتقال صنایع به این مناطق ممنوع است.

انتهای پیام/67016/پ/ی30

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha