قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۸۴۴۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

اولین وظیفه حوزه علمیه تربیت استاد توانمند است

یکی از مراجع تقلید گفت: اولین وظیفه مدیران حوزه های علمیه فراهم آوردن استادان توانمند است، اگر کسی استعداد داشت، وظیفه حوزه این است که او را تنومند کند و نهال فروشی نکند.

اولین وظیفه حوزه علمیه تربیت استاد توانمند است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از مشهد، آیت الله عبدالله جوادی آملی صبح امروز در اجتماع حوزویون خراسان رضوی که در مدرسه علمیه عالی نواب برگزار شد، با عرض تسلیت به مناسبت ایام سوگواری امام رضا(ع) گفت: وقتی دین طلوع کرد اولین بیان او طلب علم به عنوان امری واجب بود، علم متعارف کافی نیست، مشکل حوزه های ما این است که فقط به فقه و اصول اهمیت می دهیم، پیامبر(ص) سه علم را نام بردند در صورتی که ما آیه محکمه، فریضه واحده و سنه قائمه را فقه و اصول می دانیم.

این مرجع تقلید ادامه داد: ما نمی توانیم خراسانی یا ایرانی فکر کنیم اما جهانی حرف بزنیم، بر همه لازم است جهانی حرف بزنند، جهانی فکر کنند و برای این فکر جهانی ابتدا باید مکاتب جهان و حق و باطل را شناخت.

وی افزود: اولین معلم و مدرسه ما سوره علق است، قرآن متعلق به بشر است و مخصوص فرقه خاصی نیست.

آیت الله جوادی آملی با بیان اینکه حوزه علمیه خراسان دارای افتخارات زیادی است، خاطرنشان کرد: اولین وظیفه مدیران حوزه های علمیه فراهم آوردن استادان توانمند است، اگر کسی استعداد داشت، وظیفه حوزه این است که او را تنومند کند و نهال فروشی نکند، مدیر لایق باید حوزه را اداره کند، چرا که حوزه علمیه مدیر عاقل و عامل و مدبر می خواهد.

این مرجع تقلید بیان کرد: طلاب باید وظیفه خود را درک کنند و از طرف دیگر حوزه نیز باید استعدادها را کشف کنند، راز موفقیت حوزه علمیه نجف مدیران لایق و توانمند بود که استعدادشناسی کردند و آن ها را پرورش دادند.

انتهای پیام/ 70071

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha