قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۸۴۳۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

آموزش سفارش محور در مراکز فنی حرفه ای اجرا خواهد شد

استان ها تهرانتهران مدیر کل فنی حرفه ای استان تهران گفت: دستگاه ها آموزش های مورد نیاز خود را به ما اعلام کنند تا در مهارت آموزی با بهره وری مناسب از آموزش عرضه محور به آموزش سفارش محور برسیم.

آموزش سفارش محور در مراکز فنی حرفه ای اجرا خواهد شد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، رضا گرزین، شامگاه شنبه در حاشیه برگزاری جشن هفته مهارت در محل مرکز فنی و حرفه ای بنیاد حضرت زینب(س) در شهر بومهن در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ششم مرداد روز آموزش های فنی و حرفه ای و کارآفرینی نام گذاری شده است و این هفته فرصت بسیار خوبی برای ترویج آموزش های مهارتی فنی حرفه ای است.

وی با اشاره به اهمیت کسب مهارت های آموزشی در اشتغالزایی خاطر نشان کرد: بخشی از مشکلات ما به مهارت و فرهنگ کار باز می گردد، در زمان گذشته اخذ یک مدرک تحصیلی ضامن یک شغل بود اما در حال حاضر بنگاه های بزرگ به بنگاه های کوچک  و دانش بنیان تبدیل شدند و کسب مهارت یک ضرورت است.

مدیر کل فنی و حرفه ای استان تهران گفت: در طی هفته مهارت که از ششم مرداد ماه آغاز می شود،   در سطح استان تهران ۱۲ نمایشگاه کارآفرینی در شهرستان ها به منظور معرفی الگوهای جدید شغلی و معرفی سواد مهارتی به خانواده ها برگزار خواهد شد.

گرزین با اشاره به اهمیت  آموزش سواد مهارتی برای جوانان خاطر نشان کرد: خانواده هایی که نگران آینده کاری فرزندان خود هستند در فصل تابستان در کنار کلاس های آموزشی، ورزشی و موسیقی یکی از مهارت های فنی و حرفه ای را برای ضمانت اشتغال آنها در برنامه آموزش  فرزندان خود قرار بدهند.

وی با اشاره به آموزش مهارت به ۲۰۰ هزار نفر در استان تهران طی سال گذشته، خاطر نشان کرد: در استان تهران در حدود ۳۱ مرکز فنی و حرفه ای و بیش از ۲ هزار آموزشگاه آزاد با تجهیزات مناسب آموزشی فعال هستند، دوره های آموزشی برق، آیفون تصویری، تعمیرات تلفن همراه، هوشمند سازی ساختمان و دیگر رشته های کاربردی در این مراکز به علاقمندان آموزش داده می شود.

مدیر کل فنی و حرفه ای استان تهران گفت: تحصیلات دانشگاهی ما با نیاز بازار مطابقت ندارد، هر قدر تحصیلات بالاتر می رود اشتغالزایی محدود تر می شود.

گرزین با اشاره به حمایت از مهارت آموختگان فنی و حرفه ای خاطر نشان کرد: کسانی با شرکت در دوره های آموزشی  این اداره مهارت انجام کار را به دست آوردند بر مبنای آموزش خود جذب بازار کار می شوند و ما ضامن ایجاد اشتغال برای مهارت آموختگان هستیم.

وی افزود: این اداره با صندوق کارآفرینی امید تفاهم نامه ای برای دریافت تسهیلات برای دانش آموختگان فنی و حرفه ای امضا کرده و به زودی این تسهیلات  در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت.

مدیر کل فنی و حرفه ای استان تهران از آموزش مهارت های فنی و حرفه ای به زندانیان خبر داد و اظهار داشت: زندانیان علاقمند در طی دوران محکومیت خود رشته های مهارتی را آموزش می بینند تا پس از آزادی در رشته مورد نظر کسب و کار مناسب راه اندازی کنند.

گرزین گفت: ارتقاء مهارت شغلی، حفظ شغل، توانمند سازی دانشجویان و فارغ التحصیلان، آموزش روستائیان، آموزش مستمر و آموزش  نیروهای مسلح و سربازان در زمان صلح بخش دیگری از برنامه مهارت آموزی فنی و حرفه ای است.

وی با بیان اینکه در سال ۹۷ بیست و یک هزار و پانصد سرباز در استان تهران آموزش مهارت دیدند، خاطر نشان کرد: سربازان گروه هدف  در پایان دوره خدمت خود دو کارت پایان خدمت و پایان مهارت دریافت کردند و بر اساس برنامه ریزی انجام شده در سال ۹۸ این تعداد به بیست و سه هزار نفر خواهد رسید.

مدیر کل فنی و حرفه ای استان تهران گفت: مهارت آموزی در محیط واقعی کار و آموزش های استاد و شاگردی را برای کسانی که شرایط آموزش را داشته  باشند را در دست اقدام و اجرا داریم.

شهرستان پردیس با ۲۵۰ هزار نفر جمعیت در شرق پایتخت قرار دارد.

تهرام/۹۴۴۱//۱۳۴۸

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha