قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۸۴۱۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

حرکت قطار دولت روی ریل های مجلس در راستای تأمین معیشت

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس شورای اسلامی ریل گذاری های لازم برای رفع مشکلات معیشتی و اجرایی ساختن ابلاغیه مقام معظم رهبری به دولت در زمینه تنظیم بازار و رفاه بیشتر مردم را انجام داده است.

حرکت قطار دولت روی ریل های مجلس در راستای تأمین معیشت

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، حجت الاسلام احمد سالک امروز در اصفهان در خصوص اقدامات مجلس برای رفع مشکلات معیشتی مردم اظهار کرد: مجلس شورای اسلامی امسال در بودجه سال 98 با این اهداف دو کار مهم انجام داد، یک اینکه 14 میلیارد دلار برای کالاهای اساسی و سفره و معیشت مردم در اختیار دولت قرار داد تا دولت کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم را تأمین کند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: در طول 4 ماه اول امسال چندین بار به دولت برای ارائه گزارش تذکر داده شده است که این مبلغ را برای تأمین کالای اساسی مردم به کجا رسانده و مجلس همچنان پیگیر این مطلب هست و تاکنون که دولت گزارشی در این خصوص ارائه نکرده است.

وی افزود: کار دوم مجلس برای کمک به وضعیت معیشت مردم این بود که مبلغ 400 هزار تومان برای کل کارمندان شاغل و بازنشسته به عنوان کمک قدرت خرید قرار داد و با اینکه مصوبه خوبی بود اما در مقابل رشد تورم هزینه قابل توجهی نیست هرچند مجلس از ظرفیتی که در امکان داشته استفاده کرده است.

سالک بیان کرد: همچنین 10 درصدی هم از منابع دیگر بدین منظور در نظر گرفته شده که در صورت وصول کمکی به قشر کارمند و بازنشسته خواهد بود، کاری که مجلس می توانست انجام بدهد صورت گرفته و دولت باید برای تأمین کالاهای مورد نیاز مردم و مشکلات معیشتی بودجه اختصاص بدهد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی اذعان داشت: مقام معظم رهبری به سازمان برنامه و بودجه کشور و دولت فرمودند که سازمان برنامه باید ظرف 4 ماه در این خصوص اقدامات لازم را انجام بدهند و به رفع نیازمندی های داخل کشور کمک کند، البته دولت در این خصوص کار خوبی را شروع کردند و آن را به سران سه قوه داده، روزی هم به مجلس آمدند و در خصوص طرح های خود توضیحاتی را به تفصیل ارائه کردند که امیدواریم به نفع مردم و تأمین کالاهای مردم نتیجه بدهد.

وی با اشاره جلسات غیرعلنی  برای بررسی وضعیت کالاهای اساسی با حضور وزیر جهاد کشاورزی  برگزار خواهد شد، بیان کرد: این جلسات غیرعلنی بیشتر برای توجیه نمایندگان و گرفتن نقطه نظرات کمیسیون های تخصصی است که در این مورد یک ناهماهنگی بین دولت و مجلس در این موضوع وجود دارد.

سالک درباره راهکارهای پیش روی دولت برای تأمین رفاه و رفع مشکلات معیشتی مردم عنوان کرد: در ابتدا دولت باید وابستگی خود را به نفت قطع کند تا استکبار نتواند اقتصاد ما را از طریق نفت به مخاطره بیندازد و اگر این روند عملیاتی شود میزان مالیات دهی به خصوص از افرادی که فرار مالیاتی زیادی دارند بالا می رود، در اکثر کشورهای دنیا این بحث روی گردش مالیات می گردد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: برای محقق شدن مسأله اقتصاد مقاومتی لازم است صادرات محور اقتصاد ما بشود و صادرات محوری با تکیه بر ظرفیت ها و مسائل داخلی به حل مشکلات بیاید.

وی با اشاره به ریل گذاری های مجلس برای دولت مطرح کرد: مجلس در این راستا قانون رفع موانع رشد تولید ملی و رقابتی، قوانین اصل 44، قانون اقتصاد مقاومتی و قانون کسب و کار حلال را در اختیار دولت گذاشته حتی در ریل گذاری ها قانون تسهیل هم در اختیار استانداران گذاشته شده است تا به جذب سرمایه گذار و رفع بیکاری، ایجاد اشتغال و رفع بروکراسی اداری و به دنبال آن بالا رفتن قدرت و کوتاه شدن زمان و در نتیجه شکل گیری اقتصاد مقاومتی منجر شود و دولت با تکیه بر مشارکت و ظرفیت مردم بتواند با جهان رقابت داشته باشد.

انتهای پیام/63095/م30/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha