قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۸۳۹۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

واژگونی، عامل 49 درصد تصادفات برون شهری در کردستان است

رئیس پلیس راه كردستان گفت: واژگونی خودرو 49 درصد تصادفات برون شهری را در کردستان به خود اختصاص داده است.

واژگونی، عامل 49 درصد تصادفات برون شهری در کردستان است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، عیسی گوهری در سنندج اظهار کرد: واژگونی خودرو عامل 49 درصد تصادفات برون شهری در کردستان است که به منظور کاهش خسارت های جانی ناشی از این تصادفات جاده ای، برخورد جدی با رانندگانی که کمربند ایمنی را نمی بندند در دستور کار پلیس راه قرار گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: 42 درصد از آسیب دیدگان ناشی از سوانح رانندگی به دلیل نبستن کمربند ایمنی بوده و به همین دلیل طی سال جاری بحث بستن کمربند ایمنی برای راننده و سرنشینان به صورت جدی مورد توجه قرار گرفته است.

وی از کاهش تصادفات برون شهری در چهار ماهه امسال در استان خبر داد و گفت: آمار دقیق این کاهش طی روزهای اخیر در اختیار رسانه ها قرار خواهد گرفت.

به گفته رئیس پلیس راه کردستان، محورهای کامیاران ـ سنندج، سنندج ـ همدان، دیواندره ـ سقز و سنندج ـ مریوان بیشترین آمار تصادفات درون شهری در استان را به خود اختصاص داده است.

گوهری گفت: با هدف ایجاد امنیت بیشتر برای کاربران جاده ها در استان گشت های نامحسوس در قالب طرح تابستانی در کردستان فعال شده است و روزانه بیش از 10 فقره گشت در سطح جاده های استان انجام می شود.

وی خاطرنشان کرد: بیشترین آمار تصادفات برون شهری مربوط به رانندگان بومی استان است که عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه، عدم توجه به جلو و انحراف به چپ عامل اصلی تصادفات برون شهری در کردستان است.

گفتنی است؛ طول شبکه راه های استان هفت هزار و 834 کیلومتر است که این میزان شامل 6 هزار کیلومتر راه روستایی، ٢٢٦ کیلومتر بزرگراه، ٣٠٨ کیلومتر راه اصلی و یک هزار و ٣٠٠ کیلومتر راه فرعی است. 

انتهای پیام/2330/71

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha