قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۸۳۸۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

ایجاد هفته فرهنگی بانشاط برای زنجانی ها

همزمان با روز ملی زنجان، هفته فرهنگی زنجان در حال برگزاری است و در قالب آن برنامه های متعددی برای افزایش نشاط و شادابی عموم مردم اجرایی خواهد شد.

ایجاد هفته فرهنگی بانشاط برای زنجانی ها

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از زنجان، هشتم مردادماه به مناسبت سالروز شیخ شهاب الدین سهروردی روز ملی زنجان نام گرفته است و هر سال به مناسبت این روز برنامه های متعددی در استان زنجان اجرایی می شود.

در راستای گرامیداشت روز ملی زنجان قرار است که از روز پنجم مردادماه هفته فرهنگی زنجان با اجرای برنامه های مختلف جشن گرفته شود.

فرماندار زنجان شنبه شب در مراسم افتتاحیه هفته فرهنگی زنجان اظهار کرد: تلاش ما این است که در مناطق مختلف، شهر زنجان را به درستی معرفی کرده و ساعات خوشی برای همشهریان داشته باشیم.

رضا عسگری گفت: البته در شهرستان زنجان نیز در مراکز بخش، برنامه هایی اجرایی خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه امروز یک همدلی خوبی بین دستگاه ها ایجاد شده است و در مجموعه دهیاری ها و بخشداری ها اتفاقات خوبی رخ داده است، گفت: در همین راستا، بخش های مختلف هنر خودشان را نشان می دهند.

فرماندار زنجان گفت: هدف از اجرای این برنامه ها آن است که فرهنگ شهر زنجان را به خوبی معرفی کنیم.

*اجرای 90 همایش و برنامه طی سال جاری

شهردار زنجان نیز در این مراسم با اشاره به اینکه بحث فرهنگ و اثر فرهنگی در توسعه فضاهای شهری و در رشد و مدیریت بهره برداری از فضاهای شهر برای همگان واضح و مبرهن است، گفت: یکی از وظایف کاری که برای مدیریت شهری تعریف شده است بحث توجه به مسائل فرهنگی و ورزشی است.

مسیح الله معصومی با اشاره به مراسمات در نظر گرفته شده برای هفته فرهنگی زنجان افزود: در همین راستا 90 همایش، مراسم و برنامه در این چهار ماه گذشته از سال جاری اجرا شده است.

وی با اشاره به اینکه اجرای این برنامه ها به خاطر این بوده است که شهرداری در حوزه های اجتماعی و فرهنگی فعال باشد، تصریح کرد: شهرداری علاوه بر فعالیت در حوزه های عمرانی، سیما و منظر شهری و ... در حوزه فرهنگی نیز فعال بوده است.

معصومی هدف از اجرای برنامه های مختلف را ایجاد شور و نشاط در جامعه عنوان کرد و گفت: نکته دوم نیز همراهی مردم بوده است، پس اگر مردم رضایت کامل را داشته باشند می توانند همراهی خوبی داشته باشند و این در واقع یک سرمایه گذاری بزرگ برای شهرداری خواهد بود.

شایان ذکر است، شهاب الدین یحیی بن حبش بن امیرک ابوالفتوح سهروردی، ملقب به شهاب الدین، شیخ اشراق، فیلسوف نامدار ایرانی اهل شهر سهرورد شهرستان خدابنده استان زنجان است.

سهروردی پس از پایان تحصیلات رسمی خود به سفر در داخل ایران پرداخت در این سفرها از بسیاری از مشایخ تصوف عیادت کرد و در واقع، در همین دوره بود که سهروردی شیفته راه تصوف شده و دوره های طولانی را به اعتکاف، عبادت و تفکر گذراند.

سهروردی کسی بود که مکتب فلسفی فلسفه اشراق را به وجود آورد که بعد از مرگش وسعت یافت و او نظریه خود را در اواخر قرن ششم و اوایل قرن هفتم ارائه کرد که به همین خاطر سهروردی را رهبر افلاطونیان جهان اسلام لقب داده اند.

انتهای پیام/73005/ق40

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha