قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۸۳۷۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

ریابکوف: «اینستکس و رآکتور اراک» مهمترین موضوعات نشست کمیسیون برجام هستند

معاون وزیر امور خارجه روسیه گفت که مکانیزم پرداخت اینستکس و رآکتور آب سنگین اراک مهمترین موضوعات نشست کمیسیون مشترک برجام خواهد بود.

ریابکوف: «اینستکس و رآکتور اراک» مهمترین موضوعات نشست کمیسیون برجام هستند
«سرگئی ریابکوف» معاون وزیر امور خارجه روسیه روز شنبه گفت که مکانیزم پرداخت «اینستکس» برای تجارت با ایران و اوضاع رآکتور آب سنگین اراک مهمترین موضوعات نشست بعدی کمیسیون مشترک برنامه جامع اقدام مشترک خواهند بود.

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، وی تاکید کرد که اگر مکانیزم اینستکس برای کشورهای ثالت باز شود و تراکنش ها با نفت ایران نیز امکان پذیر باشد، در آن صورت شانس نجات برجام افزایش خواهد یافت.

ریابکوف که در آستانه برگزاری نشست کمیسیون مشترک برجام صحبت می کرد، افزود: «با وجود آنکه تولید آب سنگین توسط ایران افزایش یافته اما این موضوع آنقدر سریع نیست که به چالش فوری تبدیل شود.»

وی اضافه کرد: «البته اینستکس در این نشست مورد بررسی قرار خواهد گرفت اما موضوعات بسیار زیاد دیگری نیز وجود دارند. تمامی پروژه هایی که در حال اجرا بوده چالش هایی را تجربه کرده اند که از جمله موضوعاتی است که مربوط به تهدیدات آمریکا و اعمال مستقیم تحریم ها است. فردو و اراک و دیگر موضوعات از مهمترین موضوعات برای نشست کمیسیون مشترک برجام خواهد بود.»

به فاصله یک ماه بعد از نشست کمیسیون مشترک برجام در سطح معاونان وزرا و مدیران کل سیاسی ایران و گروه ۱+۴ (آلمان، فرانسه، روسیه، چین و انگلیس) به ریاست سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر خارجه ایران و هلگا اشمید معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا که هفتم تیر ماه در وین برگزار شد، فردا (یکشنبه) ششم مرداد ماه نیز شهر وین میزبان نشست فوق العاده کمیسیون مزبور با حضور هیأت های ایران و ۱+۴ و نماینده اتحادیه اروپاست.

 

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha