پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۸۳۵۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

ردپای مسئولان دولتی در پرونده جنجالی پدیده شاندیز

قسمت دوم پرونده پدیده شاندیز که مربوط به برخی اشخاص از جمله چند مسئول دولتی است، همچنان مفتوح است.

ردپای مسئولان دولتی در پرونده جنجالی پدیده شاندیز

: ۲۵ تیر ماه بود که غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضائیه، در پاسخ به سوال خبرنگار مبنی بر اینکه شنیده شده حکم آقای پهلوان و سایر متهمان پرونده پدیده شاندیز صادر شده است و گویا از اعدام به حبس ابد تخفیف داشته است. همچنین شنیده شده است نام چندین استاندار در این پرونده مطرح است، این موضوع صحت دارد؟ گفت: حکم پرونده پدیده شاندیز صادر شده است. حکم سنگین و مطولی هم صادر شده است به طوری که دادنامه دستی ۷۰۰-۸۰۰ صفحه است.

وی افزود: اجازه بدهید در رابطه با جزییات زمان لازم که فرا برسد توضیحات ارایه دهم. به هر حال حکم سنگین این پرونده صادر شده است.

حالا پس از یازده روز موعد اعلام جزئیات حکم فرا رسید و آنطور که دادستان مشهد اعلام کرده است: محسنی ثانی به مجازات ۱۵ سال حبس و بابت تحصیل مال از طریق نامشروع به ۲ سال حبس محکوم شده است. متهم ردیف اول محسن پهلوان مقدم هم به حبس ابد و محرومیت دائم از خدمات دولتی محکوم شده است.

به جز این دو فرد بر اساس پیگیری ها این پرونده متهمان دیگری دارد که به عنوان معاونت در جرم رفتار های مجرمانه داشتند. این افراد در بخش دوم پرونده محاکمه خواهند شد.

در حال حاضر دستورات مقتضی به ضابطین داده شده تا تحقیقات کامل شود. در این بخش علی افرادی از جمله اشخاص حقیقی و حقوقی و مسئولان استانی و کشوری هستند.

آن گونه که کسب اطلاع کرده که پای برخی از مسئولان چند استانداری در این پرونده باز شده است.

منبع فردا نیوز
ثبت نظرات
captcha