قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۸۳۴۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

داداشی: دستگاه های نظارتی در مبارزه با قاچاق کالا روی خرده فروشان مترکز شده اند

عضو هیات رئیسه کمیسیون اصل 90 مجلس گفت: دستگاه های نظارتی در بحث مبارزه با قاچاق کالا بر روی موارد خرد متمرکز شده اند و این در حالی است که رهبر معظم انقلاب تاکید داشتند موارد جزئی جزو قاچاق محسوب نمی شود.

داداشی: دستگاه های نظارتی در مبارزه با قاچاق کالا روی خرده فروشان مترکز شده اند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، ولی داداشی نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با ، با اشاره به مشکلات معیشتی مردم گفت: برجام ملت را بدبخت کرد. برجام که نبود مردم داشتند زندگی شان را می کردند و برجام آمد و نه تنها خدمتی به مردم نکرد، بلکه آقایان با این برجام مردم را گرفتار کردند.

وی افزود: هر چه دلسوزان نظام توصیه کردند آقایان گوش ندادند و می گفتند ما چنین می کنیم و چنان می کنیم، گویا اصلا آمریکا را نمی شناسند و گویا اصلا با اروپا کار نکرده اند تا دیدگاه اروپا را نسبت به انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی بدانند.

عضو هیات رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس با اشاره به موضوع قاچاق کالا به کشور و لزوم مبارزه با آن اظهار داشت: دستگاه نظارتی در بحث مبارزه با قاچاق کالا و بحث قاچاق خرد متمرکز شده اند و با موارد جزئی و کوچک برخورد دارند.

داداشی خاطرنشان کرد: اگر مغازه داری 4 یا 5 پیراهن یا تعدادی کفش را بدون پرداخت عوارض گمرک آورده با وی برخورد می کنند. این درحالی است که این خرده فروش ها برای اینکه امورات روزمره خود را بگذرانند دست به این کار می زنند و باید با قاچاقچیان اصلی برخورد شود.

وی افزود: قاچاقچیان اصلی همان هایی هستند که با کشتی و کانتینر کالا به کشور قاچاق می کنند و دستگاه های نظارتی باید جلوی قاچاقچیان کلان را بگیرند. اما دستگاه های نظارتی با خرده فروشان برخورد شدید می کنند و می گویند ما با قاچاق کالا مبارزه می کنیم.

داداشی اظهار داشت: من نمی گویم که با قاچاق کالا مبارزه ای نمی شود، اما این مبارزه باید در سطح کلان اتفاق بیفتد و جلوی قاچاق کالا در عرصه کلان گرفته شود.

عضو هیات رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس در پایان گفت: رهبر معظم انقلاب عنوان کردند که اینکه فردی به صورت محدود کالا یا محصولی را از مرز وارد می کند قاچاق محسوب نمی شود، بلکه قاچاقچیان آن کسانی هستند که به صورت عمده کالاها را به صورت قاچاق به کشور وارد می کنند و باید با آنها برخورد شود، اما ما می بینیم این فرموده رهبر معظم انقلاب در مبارزه با قاچاق کالا مورد توجه قرار نمی گیرد.

انتهای پیام/  

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha