قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۸۳۳۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

نظری افشار: برای تیم ملی والیبال حاشیه درست نکنیم

ملی پوش سابق تیم ملی والیبال ایران از برخی حاشیه سازی های صورت گرفته برای تیم ملی ایران پس از کسب مقام پنجم در لیگ ملت های ۲۰۱۹ گله کرد.

نظری افشار: برای تیم ملی والیبال حاشیه  درست نکنیم

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، فرهاد نظری افشار ، درباره عملکرد تیم ملی والیبال ایران در رقابت های لیگ ملت های والیبال ۲۰۱۹ توضیح داد: بازیکنان و تیم ملی ایران در بازی های دور مقدماتی عملکرد فوق العاده ای داشتند و دور از انتظار و فوق العاده نتیجه گرفتند، اما در دور دوم که به میزبانی شیکاگو بود تعدادی از بازیکنان را می دیدیم که مصدومیت هایی دارند و نمی توانند با توان کامل بازی کنند. در دور مقدماتی این مصدومیت ها وجود نداشت و انگیزه ها هم بسیار بالا بود که باعث شد آن نتایج فوق العاده کسب شود.

او ادامه داد: در فینال اما به نظرم این مصدومیت ها، گاها از پیش برنده دانستن ایران میان برخی بازیکنان و تا حدودی هم بدشانسی، باعث شد که تیم ملی نتواند نتایج مطلوب را کسب کند. اگر شرایط مثل دور مقدماتی پیش می رفت و اندکی خوش شانس بودیم، چه بسا ما فینالیست این رقابت ها می شدیم چون تیم ملی ایران توانایی شکست همه این تیم ها را داشت. با این حال عملکرد بازیکنان خوب بود و باید به آن ها خسته نباشید بگوییم.

ملی پوش سابق تیم ملی والیبال ایران درباره انتقادها از عملکرد تیم ملی والیبال نیز گفت: در هر کاری و تیمی ایرادهایی وجود دارد که امری طبیعی است و نمی توان گفت یک تیم یا کار، ایرادی ندارد. شاید تیم ما اشتباهاتی داشت اما دوستان نباید منتظر بمانند که تا یک اشتباه کوچک پیش آمد کل عملکرد تیم را زیر سوال ببرند. نباید تیم را تخریب کرد چون مسابقات مهم تر مانند انتخابی المپیک و خود بازی های المپیک پیش رو هستند.  باید از تیم حمایت کرد.

او ادامه داد: در مسابقات لیگ ملت ها خیلی از تیم ها جوانگرایی کرده بودند بدون اینکه بدنه اصلی تیمشان بهم بریزد و گاها به بازیکنان اصلی خود که مصدومیتی داشتند و نیاز به ریکاوری آن ها بود، استراحت دادند. تیم ما با همه توان خود در این رقابت ها حاضر شد و عملکرد خوبی هم داشت؛ تیمی که با حضور در این مسابقات جای مسابقات تدارکاتی را پر کرد. تیم ملی والیبال با عملکرد خوب خود انتطارات را بالاتر برد و الان نباید این تیم را تخریب کرد. اگر هم کمی خوش شانس تر بودیم قطعا می توانستیم نتیجه بهتری را کسب کنیم، هرچند که به نظر من این نتیجه هم کاملا قابل قبول است و باید به بازیکنان خسته نباشید گفت.

ملی پوش سابق تیم ملی والیبال ایران ادامه داد: با بدشانسی هایی که پیش آمد به جمع چهار تیم نرسیدیم اما نباید الآن دوستان تیم را تخریب کنند. تنها نیاز تیم داشتن تمرکز است که باید این اجازه را به تیم بدهیم تا با آرامش خاطر عازم مسابقات مهم پیش رو مانند انتخابی المپیک شود.

نظری افشار با انتقاد از برخی برنامه های تلویزیونی به دلیل حاشیه سازی برای تیم ملی و خصوصا سعید معروف، گفت: من برای همه گزارشگران، خبرنگاران و جامعه رسانه احترام خاصی قائل هستم، اما الان از برخی افراد گله دارم و باید به یکسری از دوستان گوشزد کرد که زندگی شخصی افراد به خودشان مربوط است و نباید در آن دخالت کرد. بازیکنانی چون سعید معروف هم به قدری حرفه ای هستند که بدن خود را که سال ها برای ساختن آن زحمت کشیده اند، در یک هفته خراب نکنند. آن هم در زمانی که مسابقات به این اندازه فشرده است. البته من به سعید و خوشخبر گفتم که بهتر است نسبت به این اتفاقات بی تفاوت باشند اما همانطور که دیدید کاپیتان تیم ملی نسبت به این موضوع واکنش نشان داد و همین حواشی کوچک است که تمرکز تیم ملی را بهم می زند. امیدوارم دیگر در این روزهای حساس، شاهد حاشیه سازی برای تیم ملی نباشیم.

او در مورد بازگشت دوباره شهرام محمودی به اردوها و ترکیب تیم ملی والیبال گفت: شهرام بعد از مدت ها دوری به ترکیب تیم ملی بازگشته است، اما او قابلیت های زیادی دارد و تکنیکش در حمله ویژگی های خاصی دارد که او را با امیر غفور متمایز می کند. الان غفور و شهرام هر دو باتجربه هستند و ترکیب این دو بازیکن فوق العاده برای هر تیمی کار را سخت می کند. امیدوارم ترکیب بسیار خوب غفور و محمودی ایران را مقابل رقبا به نتیجه برساند. البته جا دارد از بازیکنان جوان و با استعداد نیز تشکر کنم که در آن سطح بالای مسابقات برای تیم ملی ایران خوب کار کردند.

ملی پوش سابق تیم ملی والیبال درباره دو بازی دوستانه ایران با بلغارستان پیش از حضور در بازی های انتخابی المپیک، نیز گفت: وجود بازی تدارکاتی می تواند به تیم ملی کمک کند تا در شرایط مسابقه قرار بگیرد. از نظر من نباید در این دو دیدار ترس از مصدمیت داشت و باید با ترکیب اصلی به میدان رفت تا بازیکنان جدید اضافه شده به تیم هم شرایط مسابقه را پیدا کنند. بلغارستان تیم خوبی است و می تواند رقیب خوبی برای یک بازی تدارکاتی باشد.

نظری افشار در پایان و در پاسخ به این سوال که آیا از تیم ملی ایران می توان انتظار کسب سهمیه المپیک در روسیه را داشت؟ اظهار کرد: این خود بازیکنان بودند که با عملکرد درخشان انتظارات را از تیم ملی بالا بردند. وقتی تیم ملی ایران شرایط خوبی دارد، چرا نباید این انتظار را داشت. ما تیم خوبی داریم که توانایی شکست این رقبا را دارد، اما باید حمایت شود. امیدوارم همه اهالی والیبال به صورت یک دست از این تیم حمایت کنند تا بهترین نتیجه را برای ۸۵ میلیون جمعیت کسب کند.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha