قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۸۳۳۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

ترامپ: از آزمایش موشکی کره شمالی ناراحت نیستم / ترکیه را به دلیل خرید اس-۴۰۰ از روسیه سرزنش نمی کنیم

رئیس جمهور آمریکا بامداد شنبه در جمع خبرنگاران در کاخ سفید گفت که از آزمایش موشکی اخیر کره شمالی ناراحت نیست. وی گفت: «ما خیلی خوب کار کردیم. خواهیم دید چه اتفاقی خواهد افتاد. آن ها آزمایش هسته ای انجام ندادند. آن ها موشک کوچکی را آزمایش کردند. من فکر می کنم درباره کره شمالی خیلی خوب کار کردیم. وی همچنین گفت که ترکیه را به دلیل خرید سامانه دفاع موشکی اس-۴۰۰ از روسیه سرزنش نمی کند.

ترامپ: از آزمایش موشکی کره شمالی ناراحت نیستم / ترکیه را به دلیل خرید اس-۴۰۰ از روسیه سرزنش نمی کنیم

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، رئیس جمهور آمریکا بامداد شنبه در جمع خبرنگاران در کاخ سفید گفت که از آزمایش موشکی اخیر کره شمالی ناراحت نیست.

«دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا بامداد شنبه گفت که وی از آزمایش موشکی اخیر کره شمالی ناراحت نیست.

وی درباره کره شمالی گفت: «ما خیلی خوب کار کردیم. خواهیم دید چه اتفاقی خواهد افتاد. آن ها آزمایش هسته ای انجام ندادند. آن ها موشک کوچکی را آزمایش کردند. من فکر می کنم درباره کره شمالی خیلی خوب کار کردیم.

ستاد مشترک ارتش کره جنوبی بامداد پنجشنبه اعلام کرد کره شمالی اقدام به پرتاب دو موشک ناشناس کرده و ژاپن نیز ساعتی بعد اعلام کرد این موشک ها از نوع بالستیک کوتاه برد بوده اند.

آزمایش موشکی کره شمالی در حالی انجام گرفته است که مقامات این کشور پیش از این در خصوص برگزاری رزمایش ماه آینده میلادی کره جنوبی و آمریکا هشدار داده بودند.

اواخر تیرماه، کره شمالی اعلام کرد که احتمال دارد به دلیل رزمایش های ماه آینده واشنگتن-سئول، حتی در خصوص آزمایش اتمی خود نیز که بنا به دلایلی کاهش پیدا کرده بود، تجدیدنظر کند.

ترامپ که در جمع خبرنگاران در «اوال آفیس» کاخ سفید صحبت می کرد، گفت که آمریکا و گواتمالا یک توافقنامه همکاری در زمینه پناهندگی امضا کردند.

وی همچنین گفت که ترکیه را به دلیل خرید سامانه دفاع موشکی اس-۴۰۰ از روسیه سرزنش نمی کند.

در حالی که برخی مقامات کاخ سفید به دنبال اعمال فشار و محدودیت بر ترکیه به دلیل خرید سامانه های پدافند موشکی اس-۴۰۰ از روسیه هستند، اما منابع مختلف از بی رغبتی «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا برای تحریم آنکارا خبر می دهند.

رسانه های مختلفی شامگاه چهارشنبه گزارش دادند که ترامپ در جریان یک جلسه خصوصی و پشت در های بسته با تعدادی از قانونگذاران جمهوری خواه، به آن ها گفته که نمی خواهد به دلیل خرید سامانه های اس-۴۰۰، ترکیه را تحریم کند.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha