قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۸۳۱۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

احداث کارخانه فرآوری پیشرفته خرما توسط مجتمع کشت و صنعت دلگان

فرماندار دلگان گفت: طرح های توسعه سردخانه، کارخانه آب معدنی و کارخانه فرآوری پیشرفته خرما با همت مجتمع کشت و صنعت دلگان با اعتبار حدود ۲۰ میلیارد تومان در حال احداث است.

احداث کارخانه فرآوری پیشرفته خرما توسط مجتمع کشت و صنعت دلگان

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، مجتبی شجاعی امروز در زاهدان اظهار کرد: مجتمع کشت و صنعت دلگان با دارا بودن بزرگترین سایت متمرکز نخیلات استان با مساحت ۱۰۰۰ هکتار و مساحت کلی ۵۰۰۰ هکتار به طور متوسط حدود ۳۰۰ نفر ثابت و ۵۰۰ نفر به صورت شناور را به کارگیری کرده و علاوه بر خرما با تولید محصولات دیگر نقش مهمی در تولید و اشتغال منطقه دارد.

فرماندار دلگان افزود: طرحهای توسعه سردخانه، کارخانه اب معدنی و کارخانه فرآوری پیشرفته خرما نیز با همت این مجتمع با اعتبار حدود ۲۰ میلیارد تومان در حال احداث است.

این مسؤول ادامه داد: در سال جاری نیز مانند سال قبل محصول خرمای این مجتمع با برند و کارتن بسته بندی این مجتمع به بازار عرضه می شود.

وی همچنین از عملکرد خبازیهای شهر گلمورتی انتقاد کرد و گفت: ۸۰ درصد خبازیهای دلگان، نان بی کیفیت و غیرقابل مصرف تولید و مردم از سر اجبار مجبورند از این خبازیها نان تهیه کنند و در این بین نظارتها نیز اشکال دارد و برخورد مناسبی با خبازیهای مختلف صورت نمی گیرد.

شجاعی بیان کرد: در روزهای تعطیل و جمعه ها تمام خبازیهای دلگان به جز ۴ واحد غیرفعال است که به اداره صمت ابلاغ شد واحدهایی که جمعه ها تعطیل هستند میزانی از سهمیه ماهانه آنها به مدت ۳ ماه کسر و به واحدهای فعال و با کیفیت اضافه شود.

فرماندار دلگان بر بازدید، بررسی و نظارت بیشتر بر عملکرد خبازی های سطح این شهر تاکید کرد.

انتهای پیام/3139

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha