قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۸۲۵۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

ارائه خدمات به 14 هزار نفر در قالب اورژانس اجتماعی

مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: با توجه به اینکه مرکز اورژانس اجتماعی در راستای کاهش آسیب های اجتماعی فعالیت دارد در همین زمینه طی سال جاری به 14 هزار و 102 نفر خدمات ارائه شده است.

ارائه خدمات به 14 هزار نفر در قالب اورژانس اجتماعی

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، محمد محمدی قیداری امروز در زنجان اظهار کرد: معاونت اجتماعی اداره کل بهزیستی استان زنجان در امر قادرسازی و ارائه خدمات به جامعه هدف اقدامات متعددی انجام می دهد.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان با اشاره به اینکه این معاونت در راستای توانمندسازی جامعه زیرپوشش سازمان و افراد در معرض آسیب برنامه های تربیتی و پرورشی متعددی را اجرایی می کند، گفت: افزایش کیفیت ارائه خدمات و گسترش پوشش جغرافیایی ارائه خدمات از اهداف فعالیت این معاونت محسوب می شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 7 هزار و 686 پرونده مددکاری در این حوزه وجود دارد، اضافه کرد: از این تعداد 5 هزار و 390 پرونده مربوط به زنان و خانواده است.

محمدی قیداری با اشاره به اینکه 3 هزار و 911 فقره پرونده نیز مربوط به مستمری بگیران این سازمان در استان است، اضافه کرد: این آمار شامل 33 درصد از کل پرونده هاست.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان همچنین از حمایت بهزیستی از یک هزار و 598 دانش آموز و 181 دانشجو در حوزه معاونت اجتماعی خبر داد و گفت: به این دانش آموزان نیز خدمات مربوط از سوی بهزیستی در حوزه پیشگیری از آسیب های اجتماعی ارائه می شود.

وی همچنین از فعالیت اورژانس اجتماعی و خط تلفن 123 به صورت شبانه روزی خبر داد و گفت: این شماره آماده ارائه خدمات به تماس گیرندگان است و همچنین تیم خدمات سیار مرکز اورژانس اجتماعی با حضور خودروهایی که نشان 123 بر روی آنها درج شده در سطح شهر تردد کرده و در مواقع بحرانی به یاری تماس گیرندگان می پردازند.
محمدی قیداری ادامه داد: با توجه به اینکه فعالیت اورژانس اجتماعی نیز در راستای شناسایی و کاهش آسیب های اجتماعی است و این بخش با حضور تیم کارشناسی و متخصص فعالیت دارد از همین رو در سال جاری از این طریق به 14 هزار و 102 نفر خدمات ارائه شده است.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان به اهداف فعالیت اورژانس اجتماعی اشاره کرد و افزود: از جمله خدماتی که در قالب فعالیت اورژانس اجتماعی ارائه می شود، زنان و دختران در معرض آسیب و آسیب دیده، افرادی که قصد خودکشی دارند یا اقدام به خودکشی کرده و اختلافات حاد خانوادگی دختران فراری، زوجینی که دچار اختلاف یا متقاضی طلاق، افرادی که دچار موارد کودک آزاری، همسرآزاری و سالمندآزاری است.

انتهای پیام/73005/ق30

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha