پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۸۲۵۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

واکنش به کاهش پروازهای فرودگاه خرم آباد؛ نبود مسافر باعث لغو پروازها می شود

مدیرفرودگاه خرم آباد گفت: پروازهای فرودگاه کاهش پیدا نکرده بلکه در مواقعی به دلیل نبود مسافر پروازها کنسل می شود.

واکنش به کاهش پروازهای فرودگاه خرم آباد؛ نبود مسافر باعث لغو پروازها می شود

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، غلامرضا بنی ص با اشاره به برخی اظهار نظرها مبنی بر کاهش پروازهای فرودگاه خرم آباد و کنسل شدن پرواز روز جمعه، عنوان کرد: پروازها کاهش پیدا نکرده اما در برخی روزها مانند یکشنبه و جمعه که دو پرواز به تهران داریم به دلیل نبود مسافر یکی از پروازها لغو می شود، این موضوع در بین تعطیلات مشهود تر است.

 وی افزود: شرکت ماهان زمانی که با کمبود مسافر مواجه است به دلیل اینکه صرفه اقتصادی ندارد ناچار به کنسل پرواز است.

مدیر فرودگاه خرم آباد گفت: ظرف سه ماه گذشته تنها یکبار به دلیل نقص فنی پرواز کنسل شده است.

بنی صدر با بیان اینکه  فرودگاه خرم آباد هفته ای 20 پرواز رفت و برگشت به تهران را در برنامه دارد، تصریح کرد: این تعداد پرواز حتی با 30 مسافر انجام می شود، اما در مورد لغو شدن پرواز مشهد باید بگویم شرکت هواپیمای تابان علت این امر را زمین گیر شدن هواپیما عنوان کرده است.

وی ادامه داد: رایزنی های زیادی را برای برقراری مجدد پرواز مشهد حتی از طریق مقامات استانی انجام دادیم اما نتیجه ای در برنداشته است.

مدیر فرودگاه خرم آباد با تاکید براینکه مردم مطالبه شان به حق است و باید بیشتر از این پرواز در فرودگاه انجام شود، تصریح کرد: با توجه به کمبود ناوگان و تحریم همین تعداد پرواز را هم سفت بگیریم هنر کرده ایم.

بنی صدر در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به برخی اظهار نظرها در خصوص ابتر ماندن طرح توسعه فرودگاه نیز توضیح داد: پاویون فرودگاه با پیشرفت فیزیکی 70 درصد به دلیل کمبود نقدینیگی بلاتکلیف باقی مانده اما سطوح پروازی در حال انجام است.

وی خاطرنشان کرد: مجری طرح توسعه اداره کل راه و شهرسازی استان است و نه شرکت فرودگاه ها، بنابراین باید استان اعتبار مورد نظر را تامین کند تا قرارگاه به عنوان پیمانکار کار انجام دهد.

مدیر فرودگاه خرم آباد گفت: با همه این تفاسیر اما شرکت فرودگاه ها برای سطوح پروازی 8 میلیارد تومان کمک کرده است.

بنی صدر با اشاره به اینکه تکمیل پایون دغدغه مردم و فرودگاه نیست ، تاکید کرد: زیرا نفعی به حال مردم ندارد و تنها برای تردد مقامات کشوری است که پایون جایگزین نیز در فرودگاه وجود دارد.

وی اما در مورد صحبت هایی مبنی بر نبود تجهیز فرودگاه خرم آباد عنوان کرد: متاسفانه برخی به دلیل عدم اگاهی چنین صحبت هایی را مطرح می کنند زیرا فرودگاه خرم آباد از فرودگاه اصفهان نیز مجهزتر است منتها مشکل نبود مسافر و گردشگر است.

مدیر فرودگاه خرم آباد با بیان اینکه برخلاف برخی صحبت ها سطوح پروازی فرودگاه ایمن بوده و کارهای زیادی انجام شده، گفت: اینکه هواپیمای پهن پیکر در  فرودگاه پرواز نمی کند، دلیل بر مجهز نبودن و عدم ایمنی سطوح پروازی فرودگاه نیست بلکه باید بپذیریم تا زمانی که شیراز، اصفهان و تهران باقی مانده هواپیمای پهن پیکر را در اختیار خرم آباد نمی گذارند.

انتهای پیام/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha