قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۸۲۴۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مهارت آموزی بر اساس ظرفیت های استان بوشهر ارایه می شود

استان ها بوشهربوشهر با توجه به صنعتی بودن استان بوشهر مهارت آموزی براساس ظرفیت های استان در شهرستان ها ارائه می شود و جوانان آموزش های مهارتی را همراستا با پیشرفت صنعت در مراکز آموزش فنی و حرفه ای فرا می گیرند.

مهارت آموزی بر اساس ظرفیت های استان بوشهر ارایه می شود

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر در سخنرانی قبل از خطبه های نماز جمعه افزود: با دیدگاهی روشن نسبت به آینده استان آموزش های مهارتی به پادگان های نظامی، روستاها، زندان ها و مناطق حاشیه ای سوق داده شده تا در راستای عدالت اجتماعی همه مردم از این آموزش ها بهره مند شوند.

وی اضافه کرد: براساس تفاهمنامه فنی و حرفه ای با وزارت نفت و نیروگاه اتمی آموزش های لازم به جوانان ارائه  می شود و در صورت نیاز از همین ظرفیت برای جذب و به کارگیری در این صنایع استفاده می شود.

دوراهکی اظهارکرد: بر اساس طرح مصوب مجلس شورای اسلامی و در راستای تلفیق آموزش های تئوری و عملی مهارت های فنی و حرفه ای در همه دانشگاه های استان بوشهر ارایه می شود و هیچ دانشجویی بدون فراگیری مهارت از دانشگاه فارغ التحصیل نمی شود.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر افزود: با وجود محدودیتها در اشتغال اداری، توسعه مهارت های فنی و حرفه ای با همکاری همه مسئولان در دستور کار است و با این رویکرد زمینه کارآفرینی و اشتغال پایدار در جامعه محیا می شود.

وی ادامه داد: شأن جوانان استان بوشهر اشتغال در بالاترین سطح تخصص و مدیریت است و این بهانه که در بین جوانان بوشهری متخصصی وجود ندارد با توجه به ارایه مهارتهای نوین قابل قبول نیست.

دوراهکی هدف از برپایی گذر کارآفرینی و مهارت آموزی در مصلی نماز جمعه بوشهر را  آشنایی شهروندان با مهارت های فنی، ترویج فرهنگ کسب و کار، کارآفرینی و مهارت آموزی عنوان کرد.

مدیرکل فنی و حرفه ای استان بوشهر ادامه داد: در گذر کارآفرینی و مهارت آموزی مصلی بوشهر حرفههای جوشکاری، فناوری اطلاعات، ایمنی و بهداشت، تاسیسات برودتی و لوله کشی در یک دوره کوتاه مدت 2 ساعته ارایه می شود.

وی  اضافه کرد: تلاش میشود تا پایان سال با هدف اشاعه مهارتهای فنی و حرفه ای در بین مردم  20 نمایشگاه دستاوردهای حوزه مهارتآموزی و مشاغل نوین در سطح استان بوشهر برپا شود.

 ۳۱ تیر تا ۶ مرداد به عنوان هفته مهارت و روز ملی کارآفرینی و آموزش های فنی و حرفه ای نام گذاری شده است.

6047/6045

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha