قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۸۲۴۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

ویزای روسیه برای برخی از شهروندان ترکیه لغو می شود

روسیه دستور لغو شرط روادید برای شهروندان ترکیه دارای گذرنامه ویژه و خدمت را صادر کرد.

ویزای روسیه برای برخی از شهروندان ترکیه لغو می شود

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، روسیه دستور لغو شرط روادید برای شهروندان ترکیه دارای گذرنامه ویژه و خدمت را صادر کرد.

و به نقل از احوال، «ولادیمیر پوتین» ـ رییس جمهور روسیه ـ روز پنجشنبه حکمی مبنی بر لغو شرط ویزا برای دارندگان پاسپورت ویژه و خدمت شهروندان ترکیه ای را امضا کرده است.

طرح لغو ویزای روسیه برای شهروندان ترکیه ای از سال ۲۰۱۰ مطرح شده است. آنکارا و ترکیه از آن زمان تمامی بندها و تبصره های توافق نامه ای که به موجب آن تمام شهروندان ترکیه ای از اخذ ویزا برای سفر به روسیه بی نیاز می شوند را مورد بررسی قرار داده اند؛ این درحالی است که حکم جدید پوتین تنها شهروندان ترکیه ای دارنده پاسپورت ویژه و خدمت را شامل می شود.

شهروندان روسیه سال هاست که برای سفر به ترکیه به دریافت ویزای این کشور نیاز ندارند. روسیه بیشترین گردشگران ترکیه را تشکیل می دهد.

این تصمیم پوتین در شرایطی اتخاذ شده است که در سال ۲۰۱۶ روابط گردشگری روسیه و ترکیه، پس از سرنگونی هواپیمای جنگنده روسیه توسط ترکیه، رو به سردی گراییده بود و دولت روسیه به مدت هفت ماه رفت و آمد گردشگرانش را به این کشور محدود کرد.

«رجب طیب اردوغان» ـ رئیس جمهور ترکیه ـ از لغو اخذ ویزا روسیه برای شهروندان ترکیه به عنوان « ثمره ای از روابط گرم این دو کشور» یاد کرد.

ایران و روسیه نیز از سال ۲۰۱۸ پرونده ای را با موضوع لغو روادید باز کرده اند که هنوز به مرحله اجرا نرسیده است.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha