قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۸۲۲۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

ائمه جمعه مامنی برای بصیرت افزائی و تعمق شعاع ولایت در جامعه هستند

امام جمعه محمودآباد گفت:خطیبان جمعه در تبعیت از فرامین مقام معظم رهبری همواره مامنی برای بصیرت افزائی و تعمق شعاع ولایت در جامعه بوده و با هشدارهای به موقع از جریان های مخرب داخلی و خارجی جامعه هدف را ایمن می کنند.

ائمه جمعه مامنی برای بصیرت افزائی و تعمق شعاع ولایت در جامعه هستند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از شهرستان محمودآباد،حجت الاسلام سید داود موسوی در خطبه های این هفته نماز جمعه اظهار کرد:آن روزی که اولین فرمان اقامه نماز جمعه در مرکز کشور صادر شده کمتر کسی این حجم از گسترش را در اندیشه و تصور داشته است.

وی افزود:ولی به لطف عنایت خداوند و پاکی و طهارت فرمان بانی احیاء نماز جمعه،امروز در حدود 900 نقطه از کشور این سنت نبوی و قرآنی در حال انجام است.

موسوی با اشاره به وظایف ائمه جمعه در این سال ها خاطر نشان کرد:امروز ائمه جمعه سراسر کشور بعنوان پاسبانان حریم ارزش ها و اعتقادات جامعه با برخورداری از ظرفیت و شعاع ولایت به انجام وظیفه سیاست گذاری و نظارت بر اجرای برنامه های فرهنگی و دینی در حد مقدورات پرداخته و در سوی دیگر دفتر امامان جمعه بعنوان مامن مردم در طرح مشکلات و تنگناهای شضخصی و عمومی بوده و در همین رهگذر در حد توان و وفق مقررات،بخشی از مشکلات حل و فصل و مورد تدبیر قرار می گیرد.

این مسئوول تاکید کرد:تریبون نماز جمعه همواره بعنوان تب سنج چالش ها و نگرانی های اجتماعی با موضع گیری به موقع و هدفمند از ایجاد رخنه در جامعه جلوگیری و یا از گسترش گسست ها و وادادگی ها ممانعت و پیشگیری می نماید.

امام جمعه محمودآباد عنوان کرد: خطیبان جمعه در تبعیت از فرامین مقام معظم رهبری همواره مامنی برای بصیرت افزائی و تعمق شعاع ولایت در جامعه بوده و با هشدارهای به موقع از جریان های مخرب داخلی و خارجی جامعه هدف را ایمن و با اطلاع رسانی به موقع از خسارت به اعتماد اجتماعی و ضعف پیوند بین دولت اسلامی و مردم جلوگیری می نماید.

موسوی درباره کارکرد تریبون نماز جمعه بیان کرد:تریبون نماز جمعه در معدل کلی تعلق به مصالح جامعه و مردم داشته و امام جمعه بدون وابستگی به این و آن با طرح دیدگاه های منطقی و راهبردی از منافع جامعه در راستای سیاست های رهبر معظم انقلاب دفاع و قطعا همگان باید تحمل انتقادات سالم و راهگشای ائمه جمعه را در خود به وجود آورده و با روی گشاده به اجرای مسائل مطرح شده اقدام و دستگاه های اجرایی نباید از صراحت ها و تذکرات رنجیده شده و بدانند که این تریبون پشتیبان اقدامات مثبت دولت و انتقال دهنده نگاه ها و نارضایتی های مردم بوده و هست.

وی یادآور شد:کارکرد نماز جمعه در تقویت روحیه امید،مقابله با توطئه دشمنان،موضع گیری در مقابل کاستی ها و انحرافات،بسیج کلیه توانمندی ها در جهت اهداف عالی نظام اسلامی و ولایت،انعکاس مشکلات و کاستی های موجود در جامعه و ایستادگی در مقابل انحرافات،کاستی ها و طرح تشرهای عالمانه و عادلانه در راستای هموارسازی جریان انقلاب می باشد.

این مسئوول تصریح کرد:حمایت از تشکل ها و جریان های ارزشی تحت قاعده آتش به اختیار طبق تعریف و دیدگاه رهبری و زنده نگه داشتن یاد و آرمان شهدا همه و همه طومار بلندی از آثار ماندگار فرمان الهی و قرآنی امام امت بوده که باید همه ما در تحقق این اهداف جدیت و تلاش مضاعف در صفی واحد و با اتحاد و برادری معمول و اجرایی نمائیم.

امام جمعه محمودآباد در خصوص مسائل بین المللی،عنوان کرد:در دنیای سیاست و روابط بین الملل مقطعی به مثابه این مقطع یا اصلا وجود نداشته و اگر هم مصادیقی وجود داشته به این حجم از پاشیدگی و درهم ریختگی نبوده است زیرا مدعی کدخدایی جهان یعنی هیات حاکمه آمریکا به هرچه خواسته در دنیای سیاست دست انداخته و هر روز دسته گل جدیدی از خیانت،بی عدالتی و تاختن به ملت ها و دولت‎های مستقل را به بشریت تقدیم می کند.

وی افزود:تمام اعتبار ایالات متحده بر سر دفاع از رژیم سفاک و خونریز و بی رحم صهیونیستی یکجا به تاراج گذاشته و در سوی دیگر از  دولت های ظالم و خونریز دیگر جهان نظیر عربستان و امارات و تحرین بدون قید و شرط برای کشتن مردم بیگناه و سرکوب انقلابیون دفاع کرده و می کند.

موسوی در پایان گفت:بر این دنیای آشوب بی عاطفه گی،اخیرا نخست وزیر جدید انگلیس اضافه شده که این هم عتیقه دیگری بر عتیقه های قبلی اضافه شده و موضع گیری های داخلی در انگلیس و رسانه ها از او به دروغگویی یاد می کنند و او با کابوسی از بحران ها مواجه که باید منتظر آن بود که این آدم بی قواره در دنیای سیاست می خواهد چگونه مسائل داخلی را حل و با مسائل جهانی خصوصا مسائل منطقه ما در منطقه آسیای غربی و با مسائل مربوط به کشورمان چگونه برخورد می کند،آینده همه این مسائل را مشخص می کند.

در سالروز اقامه اولین نماز جمعه در کشور یک نمایشگاه عکسی از حضور مردم ولایتمدار محمودآباد در طی سال گذشته در مصلی برگزار و همچنین میز خدمت توسط فرماندار و مدیران ادارات و دستگاه های دولتی در مصلی برای حل مشکل شهروندان و مردم جهت دسترسی آسان  به مسئوولان برگزار گردید.

انتهای پیام/86038

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha