قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۸۲۱۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

آیت الله علم الهدی:

شادی جوانان با تار و کنسرت امکان پذیر نیست/ مشکلات را حل کنید

مشهد- امام جمعه مشهد خطاب به مسئولان شهری مشهد که به دنبال برگزاری کنسرت به بهانه ایجاد نشاط برای جوانان هستند گفت: شادی جوانان با تار و کنسرت امکان پذیر نیست، مشکلاتشان را حل کنید.

شادی جوانان با تار و کنسرت امکان پذیر نیست/ مشکلات را حل کنید

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، آیت الله سید احمد علم الهدی در خطبه های نماز جمعه این هفته مشهد در کنار مرقد مطهر امام هشتم (ع) با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با ائمه جمعه کشور اظهار کرد: بنا به رهنمود ایشان از این به بعد در خطبه های نماز جمعه باید بحث مصادیق تقوا را ارائه دهیم که این بحث از امروز آغاز می شود.

وی افزود: وجود برنامه های عبادی در برنامه های زندگی فردی انسان ها آنها را وارد برنامه ها و مسئولیت های اجتماعی و سیاسی می کند و نماز جمعه یکی از این برنامه های سیاسی و اجتماعی است.

آیت الله علم الهدی با بیان اینکه تحجر در مقابل نماز جمعه شکست خورده است گفت: یکی دیگر از آثار کلی نماز جمعه این است که نمی توان به واسطه نماز جمعه دین را از سیاست جدا کرد.

وی افزود: اگر دین به عنوان یک برنامه وارد زندگی انسان شود این انسان از هرگونه خطا و گناه دوری خواهد کرد و در صورتی که این ملکه تقوا در انسان زنده شد انسان از گناه فرار کرده و از آن وحشت خواهد کرد.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی افزود: وجود ملکه دین در انسان بر روی رابطه وی با فرزندان و تمامی خانواده اثر خواهد گذاشت و در زندگی فردی، اجتماعی و سیاسی وی نمود خواهد یافت لذا رهبر معظم انقلاب نیز بر توصیف و تبیین این مسئله در خطبه های نماز جمعه تاکید و سفارش فرمودند.

وی در ادامه به روز زیارتی امام رضا (ع) اشاره و اظهار کرد: با توجه به احتمالات، ممکن است که امروز روز شهادت امام هشتم (ع) باشد اما ما منبع و سند معتبر تاریخی نداریم که روز ۲۳ ماه ذی القعده را روز شهادت امام (ع) بدانیم.

خطیب نماز جمعه مشهد گفت: آن هنگام که خبر آمدن امام رضا (ع) به خراسان در بین مسلمانان پیچید آنها شروع به شادی کردند و چون فکر می کردند حضرت وارد قدرت می شود و بالاخره حق به حق دار می رسد خوشحال بودند اما امام رضا (ع) در همان ابتدا پرده از این کار دشمن برداشتند و همین مسئله شادی مردم را به غم تبدیل و در نتیجه برنامه سفر ایشان هم دو روز به تأخیر افتاد و همین دو روز تبدیل به روز زیارتی حضرت شد.

وی افزود: مسئله حرکت امام رضا (ع) از مدینه به سمت خراسان توطئه دشمن بود اما امام این توطئه را مانند همیشه تبدیل به فرصت کردند.

آیت الله علم الهدی با اشاره به فرمایشات امام خمینی (ره) مشهد را مرکز ایران دانست و بیان کرد: مشهد فقط شهر امام رضا (ع) است و هویت این شهر باید به نام ایشان باقی بماند.

وی خطاب به مدیران شهری مشهد گفت: مدیران شهری باید بدانند هویت این شهر به وجود با برکت امام هشتم (ع) است و همین گونه نیز باید باقی بماند.

امام جمعه مشهد با بیان اینکه اگر از مسافرانی که وارد مشهد می شوند، بپرسید به چه منظور وارد مشهد شدید هیچ کسی نخواهد گفت برای گردشگری به مشهد آمده ام بلکه همه می گویند برای زیارت آمده ام.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: اگر به دو جوان کمک کنید که یک زندگی خوب را آغاز کنند از یک میلیون کنسرت بیشتر شاد خواهند شد.

وی افزود: آنچه جوان مشهدی از شما می خواهد رفع مشکلاتش است و آیا شما می خواهید با تار زدن و کنسرت جوانان را شاد کنید؟

آیت الله علم الهدی تاکید کرد: امام رضا (ع) از این شهر جدا شدنی نیست.

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha