قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۸۲۱۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

سئول: موشک های کره شمالی از نوع اسکندر بودند و 600 کیلومتر پرواز کردند

یک مقام وزارت دفاع کره جنوبی به خبرگزاری رویترز گفت که به نظر می رسد موشک های پرتاب شده از سوی کره شمالی در روز پنج شنبه، از نوع اسکندر بوده و هر کدام 600 کیلومتر پرواز کردند.

سئول: موشک های کره شمالی از نوع اسکندر بودند و 600 کیلومتر پرواز کردند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، یک مقام وزارت دفاع کره جنوبی به خبرگزاری رویترز گفت که به نظر می رسد موشک های پرتاب شده از سوی کره شمالی در روز پنج شنبه، از نوع اسکندر بوده و هر کدام 600 کیلومتر پرواز کردند.

وزارت دفاع کره جنوبی امروز (جمعه) اعلام کرد که هر کدام از موشک های شلیک شده توسط کره جنوبی پیش از سقوط کردن در دریا، حدود 600 کیلومتر پرواز کردند.

یک مقام در وزارت دفاع کره جنوبی حین قرائت ارزیابی مشترک (با آمریکا) از شلیک های روز گذشته کره شمالی برای خبرگزاری «رویترز» گفت به نظر می رسد این موشک ها از نوع بالستیک کوتاه بُرد و با خصوصیاتی شبیه موشک روسی «اسکندر SS-26» بودند.

بر این اساس، ارتش کره جنوبی ابتدا اعلام کرده بود که یکی از موشک ها حدود 430 کیلومتر و دیگری 690 کیلومتر پرواز کرده بودند.

ستاد مشترک نیروهای مسلح کره جنوبی همچنین گفت که یکی از موشک های شلیک شده، از فناوری جدیدی برخوردار بود: «ما ویژگی هایی را تشخیص دادیم که نشان می دهد موشک دوم می تواند نوع جدیدی [از تسلیحات کره شمالی] باشد که به تحلیل و ارزیابی بیشتری نیاز دارد».

بامداد روز گذشته بود که منابع محلی از از شلیک دو موشک بالیستیک کوتاه برد توسط کره شمالی خبر داده و به نقل از یک مقام آمریکایی نوشتند که به نظر می رسد موشک های پرتاب شده مشابه موشک های کوتاه بردی است که کره شمالی ماه می ۲۰۱۹ (اردیبهشت ماه) شلیک کرده بود (جزئیات بیشتر).

آزمایش موشکی کره شمالی در حالی انجام گرفته است که مقامات این کشور پیش از این در خصوص برگزاری رزمایش ماه آینده میلادی کره جنوبی و آمریکا هشدار داده بودند.

همچنین چند روز پیش نیز «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی از یک فروند زیردریایی غول پیکر بومی بازدید کرد که کارشناسان احتمال می دهند با توجه ابعاد عظیم الجثه آن، قادر به حمل و پرتاب موشک های بالستیک باشد. (جزئیات بیشتر)

گزارش ها حاکی از آن است که سه دیدار «دونالد ترامپ» و «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی در سنگاپور (۲۲ خرداد ۱۳۹۷)، ویتنام (۹ اسفند ۱۳۹۷) و منطقه غیرنظامی دو کره (۹ تیر ۱۳۹۸) نتوانسته اختلافات پیونگ یانگ و واشنگتن برای پیش بردن مذاکرات خلع سلاح اتمی کره شمالی را رفع کند.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha