قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۸۲۰۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

تنها کتابخانه عمومی جغتای جوابگوی جمعیت 9هزارنفری این شهر نیست

ریيس اداره كتابخانه های عمومی جغتای گفت: کتابخانه عمومی- نهادی شهدای جغتای تنها کتابخانه این شهر است که جوابگوی جمعیت 9هزار نفری این شهر نیست.

تنها کتابخانه عمومی جغتای جوابگوی جمعیت 9هزارنفری این شهر نیست

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از جغتای، با حضورمدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، رمضانعلی سبحانی فر، نماینده مردم جغتای در مجلس، امام جمعه، فرماندار و سایر مسوولان جغتای کتابخانه عمومی شهدای ابویسان از توابع جغتای افتتاح شد.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی جغتای درحاشیه این افتتاح در جغتای، گفت: روستای ابویسان به عنوان روستای دوستدار کتاب در کشور شناخته شد و با همت مسوولان و مشارکت های مردمی درسال 96 با حضور معاون امنیتی استاندار خراسان رضوی ساختمان این کتابخانه به بهره برداری رسید.

کبری اولیایی نژاد عنوان کرد: فضای این کتابخانه به مساحت ۲۷۹ مترمربع و با زیربنای ۱۳۲ مترمربع است.

وی افزود: این کتابخانه بیش از 11هزار جلد کتاب دارد، همچنین بیش از 300نفر از اهالی روستای ابویسان عضو این کتابخانه هستند.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی جغتای ادامه داد: در سال جاری کتابخانه عمومی شهدای ابویسان در قالب تفاهم نامه با نهاد کتابخانه های عمومی کشور به مدت ۲۰سال به نهاد کتابخانه های عمومی کشور واگذار شد.

اولیایی نژاد با اشاره به اینکه کمبود فضای فیزیکی کتابخانه از مشکلات اصلی این نهاد است، تشریح کرد: با توجه به اینکه جغتای بیش از9 هزار نفرجمعیت دارد فضای 200متری کتابخانه عمومی- نهادی شهدای جغتای جوابگوی ساکنین جغتای نیست، بنابراین ایجاد یک کتابخانه در مرکز شهرستان و چندین کتابخانه در روستاهای این شهر از نیازهای اصلی شهروندان جغتای است.

وی ادامه داد:  علاوه بر کتابخانه عمومی- نهادی شهدای جغتای در حال حاضر کتابخانه عمومی- مشارکتی روستای ریواده عبدل آباد نیز در شهرستان فعال است که امیدواریم با افتتاح کتابخانه شهدای ابویسان به عنوان سومین کتابخانه عمومی- نهادی شهرستان، تا حدودی کمبود کتاب و کتابخانه در جغتای جبران شود.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی جغتای ابراز کرد: به علت کمبود فضای کتابخانه جغتای، اکثر برنامه های فرهنگی اجرا نمی شود و با آغاز فعالیت مدرسه ها با کمبود سالن مطالعه برای دانش آموزان مواجه هستیم.

انتهای پیام/ 70070

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha