قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۸۱۹۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

استاندار آذربایجان غربی:

۴۷۰۰ میلیارد تومان در دریاچه اروه سرمایه گذاری شده است

آستاندار آذربایجان غربی گفت: به دنبال ایجاد آرامش در فضای سیاسی استان هستیم.

۴۷۰۰ میلیارد تومان در دریاچه اروه سرمایه گذاری شده است

محمد مهدی شهریاری در نشست معتمدین، برگزیدگان و فعالین سیاسی آذربایجان غربی که با معاون سیاسی وزیر کشور در استانداری تشکیل شد؛ با بیان اینکه در شرایط فعلی که دشمنان به دنبال ایجاد اختلاف بین مردم هستند؛ نیاز به وحدت بیش از پیش احساس می شود، گفت: از تمامی گروه های سیاسی استان و بویژه نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی برای وحدت و همدلی در جهت توسعه استان دعوت می کنیم تا با ایجاد آرامش در جهت پیشرفت بخشهای مختلف استان پیش رویم.

وی با بیان اینکه در دور دوم سفر رییس جمهور به استان بیش از 2500 میلیارد تومان اعتبار برای اجرای طرح ها و پروژه های مختلف در استان به تصویب رسید، گفت: دولت تدبیر و امید به آذربایجان غربی نگاه ویژه ای دارد.

وی گفت: اتفاقات خوبی در حوزه سرمایه گذاری در استان رخ خواهد داد که کاهش نرخ بیکاری، افزایش رفاه مردم و میزان درآمد را بدنبال خواهد داشت.

استاندار آذربایجان غربی در ادامه افزود: بیش از 20 هزار میلیارد تومان در بخش های مختلف استان سرمایه گذاری شده است.

وی ادامه داد:  ۶۰۰۰ میلیارد تومان در منابع آبی استان، ۴۷۰۰ میلیارد تومان در دریاچه ارومیه و ۱۲۰۰میلیارد تومان در سد کرم آباد سرمایه گذاری شده است.

شهریاری با اشاره به اولویت های استان آذربایجان غربی در فراهم کردن زمینه لازم برای جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی در استان و دعوت از سرمایه گذاران برای حضور در شهرهای مختلف استان گفت: با وجود شرایط ویژه اقتصادی در کشور و تحریم های ظالمانه دشمنان تنها در سال گذشته بیش از 120 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در استان جذب شده و 2500 میلیارد تومان نیز درخواست سرمایه گذاری داخلی در استان ثبت شده است.

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به بخشی از اقدامات انجام شده در جلوگیری از سوء استفاده و رانت واری در حوزه فروش سهمیه سوخت مرزنشینان و پرونده های زمین خواری در استان گفت: با اقدامات انجام شده از رانت سالانه هزار میلیارد تومان در آذربایجان غربی جلوگیری شده است. 

شهریاری با اشاره به رشد فضای کسب و کار در استان گفت: نرخ بیکاری در بهار امسال نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل 4/2 درصد کاهش داشته است.

وی در مورد پروژه های در دست افتتاح استان نیز با بیان اینکه قطعه اول آزادراه بازرگان به تبریز در حال اجراست، اظهار کرد: بیمارستانهای خوی، ارومیه، میاندوآب، تکاب و پیرانشهر تا پایان سال به بهره برداری خواهند رسید.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha