قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۸۱۸۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

افزایش دما در همه استان های ایران در تیر ۹۸

رئیس مرکز ملی خشکسالی از افزایش ۱.۷ درجه ای دمای کشور در تیرماه ۹۸ خبر داد و گفت: در اولین ماه تابستان ۹۸ همه استان ها نسبت به بلندمدت افزایش دما داشتند.

افزایش دما در همه استان های ایران در تیر ۹۸

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، صادق ضیائیان ، به وضعیت دمایی کشور در تیر ماه ۹۸ اشاره و اظهارکرد: متوسط دمای کشور در ماه گذشته، ۳۰.۷ درجه سلسیوس بود و از آنجا که میانگین دمای بلندمدت تیر در کشور ۲۹.۱ درجه سلسیوس است، تیر امسال نسبت به بلندمدت ۱.۷ درجه سلسیوس افزایش دما داشت. 

وی با تأکید بر اینکه در تیرماه ۹۸ همه استان ها افزایش دما را نسبت به متوسط بلندمدت خود تجربه کردند،گفت: در ماه گذشته بیشترین افزایش دما در استان های چهارمحال بختیاری و سمنان با ۲.۹ درجه سلسیوس همچنین در اصفهان با ۲.۷ درجه سلسیوس بود.

رئیس مرکز ملی خشکسالی ادامه داد: در تیرماه ۹۸ استان های بوشهر و گلستان کمترین افزایش دما را نسبت به بلندمدت تیرماه خود داشتند که در استان بوشهر در حدود ۰.۵ درجه و در گلستان حدود ۰.۷ درجه بود.

ضیائیان در ادامه با اشاره به اینکه در تیرماه ۹۸ متوسط دمای استان تهران ۲۸.۶ درجه سلسیوس ثبت شد، گفت: از آنجا که متوسط بلندمدت دمای تهران ۲۶.۸ درجه سلسیوس است، در تیر ماه امسال شاهد اختلاف دمای ۱.۷ درجه ای دما در تهران بودیم. 

وضعیت نرمال بارش ایران در تیر ۹۸ 

رئیس مرکز ملی خشکسالی همچنین به اشاره به میزان بارش کشور در تیرماه ۹۸ گفت: در ماه گذشته مجموع بارش کشور ۳.۴ میلی متر ثبت شد. میزان بارش بلندمدت کشور در تیرماه ۳.۶ میلی متر است بنابراین نسبت به دوره مشابه بلندمدت بارش کشور وضعیت نرمالی داشته اما با توجه به اینکه در تیرماه سال گذشته میزان بارش در حد ۰.۶  میلی متر بود، امسال اختلاف قابل توجهی نسبت به سال قبل در وضعیت بارش داشتیم و بارش تیر امسال نسبت به سال قبل بیشتر بود. 

وی با اشاره به وضعیت بارشی استان تهران در ماه گذشته گفت: در تیرماه ۹۸ تهران ۰.۳ میلی متر بارش دریافت کرد و با توجه به اینکه بارش بلندمدت تهران در تیرماه ۶.۴ میلی متر است امسال میزان بارش بسیار کمتر از حد بلند مدت بوده است.

رئیس مرکز ملی خشکسالی در پایان گفت: بیشترین میزان بارش تیرماه ۹۸ در استان های گیلان، مازندران و گلستان به ترتیب با ۸۴، ۶۴ و ۲۶ میلی متر بود.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha