پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۸۱۸۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

10 قنات سيل زده در همدان با 2 میلیارد تومان احیا شد

رئیس مدیریت بحران جهاد کشاورزی استان همدان گفت: 10 قنات که آسیب جدی دیده بودند و نیاز به ترمیم و بازسازی داشتند با هزینه 2 میلیارد تومان احیا شدند.

10 قنات سيل زده در همدان با 2 میلیارد تومان احیا شد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، احد ظفری امروز در همدان در رابطه با اقدامات انجام شده در راستای بازسازی و بازتوانی خسارات ناشی از وقوع سیل در بخش کشاورزی استان اظهار کرد: در اثر وقوع سیل 834 میلیارد تومان خسارت به بخش های اراضی زراعی، دامی، باغی و زیرساخت ها وارد شده است.

وی با اشاره به اینکه براساس پیگیری های صورت گرفته از سوی جهاد کشاورزی و استانداری گزارش خسارت ها به موقع به مراجع ذیصلاح ارسال شد ادامه داد: 164 میلیارد تومان کمک های بلاعوض برای جبران خسارت و 102 میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت برای بازسازی و بازتوانی و برگشت به چرخه تولید به بهره برداران بخش کشاورزی اختصاص یافت.

رئیس مدیریت بحران جهاد کشاورزی استان همدان با اشاره به اینکه با تلاش و جدیت شهرستان ها و کمیته های استانی بازدید های میدانی از بخش های خسارت دیده صورت گرفت ادامه داد: بیش از 10 هزار و 600 پرونده در سامانه «سجاد» ثبت شده است.

وی با اشاره به اینکه 4 هزار و 100 پرونده به شعب بانک های استان برای دریافت تسهیلات ارزان قیمت به منظور جبران خسارت معرفی شدند بیان کرد: ارزش ریالی کمک های بلاعوض ثبت شده در سامانه «سجاد» بیش از 11 میلیارد تومان است.

ظفری با اشاره به اینکه ارزش ریالی خسارات بهره برداران برای دریافت تسهیلات بیش از 30 میلیارد تومان اعلام و به بانک ها معرفی شد افزود: امیدواریم بتوانیم بخشی از خسارات وارده به بهره برداران را در قالب کمک بلاعوض و تسهیلات ارزان قیمت جبران کنیم.

وی با اشاره به اینکه پیش بینی شده بیش از 15 هزار پرونده در این سامانه ثبت شود افزود: با ثبت این پرونده ها در سامانه در راستای بازسازی و فعال شدن واحد های دام سنتی تخریب شده گامی مهم برداشته خواهد شد.

رئیس مدیریت بحران جهاد کشاورزی استان همدان در ادامه به زیرساخت های بخش کشاورزی اشاره کرد و ادامه داد: براساس مصوبه هیات دولت محل های آسیب دیده به خصوص قنوات، چشمه ها، کانال های انتقال آب و ایستگاه های پمپاژ در حال بارگذاری و ثبت در سامانه هستند تا بتوانیم در بخش تملک ها و تامین بودجه از سوی دولت بازسازی داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه با توجه به اینکه بسیاری از زیرساخت های بخش کشاورزی باید به صورت ضروری احیا شوند افزود: خوشبختانه 10 قنات که آسیب جدی دیده بودند و نیاز به ترمیم و بازسازی داشتند با هزینه 2 میلیارد تومان احیا شدند.

ظفری با بیان اینکه کانال انتقال آب به طول پنج کیلومتر احیا شد بیان کرد: برخی از پل های جاده های بین مزارع که باید تردد کشاورزان در آن انجام می شد با صرف 120 میلیون تومان احیا شد.

انتهای پیام/89045/ 

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha