قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۸۱۶۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پمپئو خواهان سفر به تهران شد

جهان آمریکاتهران وزیر خارجه آمریکا بامداد روز جمعه گفت: من برای رساندن پیام به ایرانیان خواهان سفر به تهران هستم.

پمپئو خواهان سفر به تهران شد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، مایک پمپئو در مصاحبه با شبکه بلومبرگ گفت که خواهان سفر به تهران هستم تا در آنجا خطاب به مردم ایران در مورد سیاست خارجه دولت دونالد ترامپ سخن بگویم.

پمپئو در حالی مدعی سفر به ایران است که دولت ترامپ با خروج یکجانبه از توافق هسته ای و بازگشت تحریم های نفتی سیاست فشار حداکثری علیه ایران را به کار گرفته است.

وزیر خارجه آمریکا پیش از این نیز گفته بود که وی مانند محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران می خواهد با رسانه های ایرانی مصاحبه کند.

محمد جواد ظریف در سفر برای شرکت در نشست های بین المللی در سازمان ملل به شهر نیویورک سفر کرده است  و  بارها با رسانه های رسمی آمریکا مصاحبه و از سیاست های ایران حمایت و از دشمنی های آمریکا علیه مردم ایران سخن گفته است.

ظریف در حالی در اواخر تیرماه برای شرکت در نشست سالانه مقامات عالی رتبه شورای اقتصادی - اجتماعی ملل متحد عازم نیویورک شد که وزارت امور خارجه امریکا در ویزای صادر شده، اقدام به اعمال محدودیت شدید در تردد وی در نیویورک کرده است.

مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا در این رابطه گفت که ویزای ظریف و هیأت همراه او اجازه سفر بین مقر سازمان ملل متحد و اماکن دیپلماتیک ایران در ۶ بلوک و همچنین محل اقامت سفیر ایران در نزدیکی مقر سازمان ملل را دارند.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha