قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۸۱۵۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

زبان هنر می تواند در زمینه مسائل سیاسی و اجتماعی بسیار کارساز باشد

هنرمند هنرهای نمایشی کمدی گفت: زبان هنر می تواند در زمینه مسائل سیاسی و اجتماعی بسیار کارساز باشد، گاهی حتی از یک سخنرانی طولانی کارسازتر است و می توان به واسطه آن درد دل مردم را به خوبی بیان کرد.

زبان هنر می تواند در زمینه مسائل سیاسی و اجتماعی بسیار کارساز باشد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، مجید قا در مشهد، در خصوص اجرای یک طنز سیاسی که در قالب کلیپ  تولید شده است، گفت: در گذشته در هیات های مذهبی، تئاتر و نمایش اجرا می کردم، همچنین، به سرودن شعر طنز نیز می پرداختم، اما این بار این شعر روی کلیپ قرار گرفت و کار به خوبی دیده شد.

این هنرمند کمدی با بیان اینکه کار هنری خود را از دو سال گذشته آغاز کردم، اظهار کرد: بسیار بذله گو و شوخ طبع هستم، در هیات، جشن و اعیاد تقلید صدا انجام می دادم، در یکی از اجراهایم مجری برنامه امید قادریان بود که کارهای من را پسندید و باب همکاری آغاز شد، به صورت حرفه ای کارم را انجام دادم.

وی خاطرنشان کرد: در کارهای طنز معمولی نیز حدود 50 درصد کارم سیاسی، مربوط به موضوعات روز و طنز تلخ است که طی آن به درد دل مردم، نقد مسؤولان داخلی و خارجی می پردازم.

قادری با بیان اینکه شعر این کلیپ، اثر خودم است، یادآور شد: ساخت کلیپ با همکاری امید قادریان انجام شده است.

این هنرمند هنرهای نمایشی کمدی در خصوص موضوع این کلیپ که به توقیف نفت کش ایران توسط آمریکا اختصاص دارد، خاطرنشان کرد: این موضوع، بحث روز و پیشنهاد مسعود ده نمکی بود، در مراسم دورهمی اینستاگرامی های انقلابی، اجرای یک طنز سیاسی را به عهده داشتم که مسعود ده نمکی اجرای من را دید و پیشنهاد همکاری داده شد، من هم در این خصوص شعر گفتم.

وی تصریح کرد: بازخورد و نظرات مردم برای هر کاری بسیار مهم است، در خصوص این کار نظرات مردم 90 درصد مثبت بود و من هم بسیار خرسند هستم که این کار تا این اندازه دیده شد و مورد استقبال قرار گرفت، بنابراین سعی می کنم در ادامه بیشتر و بهتر به موضوعات روز بپردازیم.

قادری متذکر شد: هنرمند کسی است که از درد مردم و معضلات اجتماعی سخن بگوید، حداقل در کنار کار خود باید یک یا دو حرف دل مردم و حرف جامعه را نیز ارائه دهد و صرفا به خنده و لودگی نپردازد.

این هنرمند کمدی گفت: اجرای طنزی که فقط به لودگی بپردازد و تقلید صدای صرف، کاری بیهوده است و دستاوردی ندارد، تلاش من این است اجراها این گونه نباشد و تلنگری به افراد، مسؤولان و حتی فراتر از آن، تلنگری به افراد خارج از مرزها زده شود.

وی خاطرنشان کرد: زبان هنر می تواند در زمینه مسائل سیاسی و اجتماعی بسیار کارساز باشد، گاهی حتی از یک سخنرانی طولانی کارسازتر است و می وان به واسطه آن درد دل مردم را به خوبی بیان کرد.

قادری با اشاره به اینکه ساخت این اثر کاملا به صورت بداهه رخ داده است، گفت: من از این بداهه گویی انرژی می گرفتم و بسیار لذت می بردم، ما هر هفته یک کار جدید با موضوعات سیاسی روز، به صورت طنز، ریتمیک با همان تیپ ارائه می کنیم تا بیشتر به دل مخاطب بنشیند.

انتهای پیام/ 70061

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha