قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۸۱۵۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

صالحی در گفت وگوی اختصاصی با خانه ملت مطرح کرد؛

سهم 2.7درصدی انرژی هسته ای در تامین برق کشور؛/ مردادماه؛ آغاز بتن ریزی نیروگاه 2 بوشهر

رییس سازمان انرژی اتمی از سهم 2.7درصدی انرژی هسته ای در تامین برق کشور خبر داد و گفت: اواسط مردادماه بتن ریزی نیروگاه شماره 2 بوشهر آغاز می شود.

سهم 2.7درصدی انرژی هسته ای در تامین برق کشور؛/ مردادماه؛ آغاز بتن ریزی نیروگاه 2 بوشهر

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، گروه اقتصادی ــــــ گفت وگو از: مریم احمدی/علی اکبر صالحی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره اقدامات انجام شده برای بازسازی راکتور اراک، گفت: طراحی جنبه های مختلف نوسازی راکتور اراک شامل طراحی مفهومی، تفصیلی، جزئی، نقشه ها و... که تمام شده و اکنون با مشخص کردن ابعاد تجهیزات، سفارش برای تامین تجهیزات داده شده و در حال آماده شدن هستند.

بازسازی راکتور اراک با همکاری چین و انگلیس خوب پیش می رود

وی با تاکید بر اینکه بازسازی راکتور اراک با همکاری کشورهای چین و انگلیس خوب پیش می رود، افزود: کمیته مشترک بازسازی راکتور اراک متشکل از ایران، چین و انگلیس کار خود را خوب انجام می دهند، لذا از  پیشبرد کار راضی هستیم چراکه پس از فَترتی (فاصله و وقفه) چند ماهه، بازسازی راکتور اراک سرعت گرفته است.

اکنون سهم انرژی هسته ای در تامین برق کشور باوجود فعالیت صرف نیروگاه 1 اتمی بوشهر، متوسط 2.7درصد است اما در سال های آینده -که دو نیروگاه اضافه خواهد شد- این سهم نیز افزایش پیدا می کند

افزایش سهم انرژی هسته ای در تامین برق کشور با تکمیل نیروگاه 2و3 اتمی بوشهر

صالحی با تشریح سهم انرژی هسته ای در تامین برق کشور، گفت: اکنون این سهم باوجود فعالیت صرف نیروگاه 1 بوشهر، متوسط 2.7درصد است، اما در سال های آینده -که دو نیروگاه اضافه خواهد شد- این سهم نیز افزایش پیدا می کند.  

تکمیل نیروگاه دوم و سوم اتمی بوشهر طی 6 الی 8 سال آینده

وی توضیح داد: اواسط تا اواخر مردادماه سال جاری بتن ریزی نیروگاه شماره 2 اتمی بوشهر آغاز خواهد شد و مطابق برنامه 6 سال آینده نیروگاه دوم آماده بهره برداری و 8 سال آینده نیروگاه3 بوشهر آماده خواهد شد.

رد ادعاهای ترامپ در آخرین جلسه شورای حکام و منزوی شدن آمریکا

رئیس سازمان انرژی اتمی همچنین با اشاره به رد ادعاهای ترامپ در آخرین جلسه شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی، بیان کرد: این نخستین بار است که یک کشور عضو شورای حکام تقاضای جلسه می کند اما به دنبال ادعاهای واهی خود منزوی می شود، درواقع آمریکا به عنوان بزرگترین تامین کننده بودجه آژانس بین المللی انرژی اتمی منزوی شده است و رژیم صهیونیستی از ادعاهای مقامات این کشور دفاع می کنند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، ایالات متحده آمریکا در واکنش به کاهش تعهدات برجامی ایران، پای شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی را به میان کشیده است. شورای حکام (چهارشنبه ۱۹ تیر) بنا به درخواست آمریکا جلسه ویژه ای درباره ایران تشکیل می دهد اما درحالی نشست فوق پایان یافت که آمریکا برای چندمین بار نتوانست از اهرم آژانس برای ضربه زدن به ایران و برجام استفاده کند و جلسه مذکور به صحنه استهزاء آمریکا و هم پیمانانش به ویژه رژیم صهیونیستی تبدیل شد و حتی کار به جایی کشید که رئیس نشست، جمع بندی از این جلسه ارائه نکرد.

این گزارش می افزاید: براین اساس قرارداد برجام، چین و آمریکا مسئولیت بازسازی راکتور اراک را برعهده گرفته بودند که پس از خروج آمریکا از برجام، بازسازی این راکتور با همکاری چین و انگلیس ادامه یافت./

پایان پیام

منبع خانه ملت
ثبت نظرات
captcha