قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۸۱۵۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

کمبود برق یک سوم ظرفیت شهرک صنعتی شمس آباد غیرفعال کرده است

سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان ری به تأمین کسری برق در شهرک صنعتی شمس آباد اشاره کرد و گفت: بر اساس این مشکل مهم یک سوم از ظرفیت شهرک نیز هنوز غیرفعال است.

کمبود برق یک سوم ظرفیت شهرک صنعتی شمس آباد غیرفعال کرده است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، احمد اسماعیلی راد سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان ری در حاشیه نشست صمیمی وزیر صمت با صنعتگران و تولید کنندگان شهرک صنعتی شمس آباد  در شهرری با اشاره به دومین حضور وزیر صمت در این شهرستان در دو ماه گذشته اظهار داشت: بر اساس سرشماری سال 1395 شهرستان ری دارای 719 هزار نفر جمعیت و 65 هزار نفر اتباع بیگانه مجاز و براساس برآوردها در حدود 130 هزار اتباع بیگانه غیرمجاز است.

وی با اشاره به 3 هزار واحد صنعتی شهرستان ری ادامه داد: در مجموع 78 هزار شاغل به صورت مستقیم در این واحدها مشغول به کار هستند همچنین 29 هزار واحد صنفی دارای پروانه، 3هزار و پانصد واحد بدون پروانه و در حدود 8 هزار و 500 واحد صنفی انتقالی از نوع آلاینده در ری وجود دارد.

سرپرست ویژه شهرستان ری به 15 لکه صنعتی در شهرستان ری که در هزار هکتار وسعت حدود 70 هزار واحد در آن مشغول فعالیت بوده و به صورت مستقیم 25 هزار نفر شاغل دارد اشاره ای کرد و افزود: شهرک صنعتی شمس آباد به عنوان بزرگترین شهرک صنعتی کشور، شهرک صنعتی خاوران، شهرک صنعتی تهران، شهرک صنعتی پروفیل آلومینیوم تهران و ناحیه صنعتی بیجین ری از جمله شهرک های وسیع و گسترده ری بوده که سبب مشکلات زیادی شده است.

اسماعیلی راد با سپس با اشاره به مشکلات مهم صنعتگران و تولیدکنندگان در شهرستان ری خاطرنشان کرد: در حال حاضر نیمی از مدیران ادارات شهرستان ری معاون مدیرکل هستند، لذا ساختار اداری اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان ری با توجه به اینکه فرمانداری این شهرستان نیز معاونت استانداری است از نظر سازمان اداری و امور استخدامی معاونت اداره کلی وجود ندارد که باید از اداره به اداره کل ارتقا پیدا کند.

وی با اشاره به انتقال صنوف از تهران به شهرستان ری تأکید کرد: بسیاری از این صنوف پروانه فعالیت از مبدأ دارند اما بسیاری از مشکلات آن ها باید از سوی اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان ری برطرف شود که عدم برخورد جدی با این موضوع سبب چندگانگی هایی شده است.

سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان ری با اشاره به لزوم تعیین تکلیف لکه های صنعتی موجود در شهرستان ری بیان کرد: پیش بینی استقرار فرآورده های تبدیلی شهرک بیجین با مشکل روبه رو است و باید در این زمینه صنایع مستقر اقداماتی صورت گیرد، همچنین در زمینه فرآوری مس در شهرستان با توجه به اینکه دو معدن مس در حال بهره برداری و اکتشاف در شهرستان ری وجود دارد، لذا مجوز کارخانه فرآوری مس ضروری به نظر می رسد.

اسماعیلی راد کسری آب شهرک صنعتی شمس آباد نیز یکی دیگر از معضلات و مشکلات صنعتگران ری برشمرد و درخواست اختصاص سهمیه ای از پساب ها و آب سد ماملو به شهرستان را داشت.

وی به تأمین کسری برق نیزاشاره کرد و ابراز داشت: بر اساس این مشکل یک سوم از ظرفیت شهرک نیز هنوز غیرفعال است.

سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان ری در ادامه پیشنهاد داد: شهرک تولید انرژی خورشیدی همجوار این شهرک و در اراضی ملی که قابلیت کشت ندارد و آفتاب خوبی دارد طراحی و پیش بینی شود.

اسماعیلی راد در پایان ایجاد خط مترو ایستگاه حسن آباد و توسعه حمل و نقل عمومی مثل تاکسیرانی و اتوبوسرانی را به منظور تسهیل عبور و مرور کارگران شهرک خواستار شد.

انتهای پیام/67052/م/الف

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha