قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۸۱۴۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

یک روانپزشک:

مصرف مواد مخدر درمان هیچ دردی نیست

یک روانپزشک گفت: مصرف مواد مخدر درمان هیچ دردی نیست و بر خلاف نگرش جامعه که گفته می شود مصرف برخی از مواد مخدر می تواند بیماری ها را بهبود دهد، این نگرش توجیه علمی ندارد.

مصرف مواد مخدر درمان هیچ دردی نیست

دکتر حسن ضیاء الدینی درباره اعتیاد و اثر آن بر خانواده افزود: روی آوردن فرد به سوی مواد مخدر عوامل مختلفی دارد که می توان به علل مذهبی، بهداشتی و باورهای غلط و ...اشاره کرد.

وی بیان کرد: گاهی اوقات عنوان می شود که فرد برای فرار از مشکلات زندگی به مصرف مواد مخدر روی می آورد درحالی که اعتیاد حلال مشکلات نیست بلکه مشکل ساز جدی است.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمان اعتیاد را یکی از دلایل از هم پاشیدگی خانواده ها عنوان کرد و گفت: اعتیاد کیفیت زندگی فرد و خانواده او را پایین می آورد.

 وی در ادامه با بیان اینکه گاهی اوقات با بچه ها و فرزندانمان از اخلاقیات و رعایت آن و رفتارهای پسندیده صحبت می کنیم در حالی که در عمل خودمان به گونه ای دیگر اقدام می کنیم، گفت: بچه ها رفتارهای ما را یاد می گیرند، نه گفتار ما را. وقتی فرد سیگار می کشد اما به فرزندش همواره توصیه می کند این رفتار را انجام ندهد این توصیه ها هیچ تاثیری بر فرزند ندارد زیرا او از رفتار ها آموخته است.

این روانپزشک در پایان درباره برخی نگرش ها در جامعه مبنی بر اینکه مصرف مواد مخدر درمان برخی بیماری هاست، گفت: مصرف مواد مخدر درمان هیچ دردی نیست و برخلاف نگرش جامعه که گفته می شود مصرف برخی از مواد مخدر می تواند بیماری ها را بهبود دهد، این نگرش توجیه علمی ندارد.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha