قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۸۱۲۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

دانشگاه برن سوئیس: رکورد ۲ هزارساله گرمای هوا شکست

نتایج بررسی دانشگاه برن سوئیس که روز چهارشنبه منتشر شده، نشان می دهد که موج گرما و سرمای رخ داده تا پیش از وقوع انقلاب صنعتی فراگیری زمانی و مکانی یکسانی نداشته ولی موج گرمای اخیر تقریبا ۹۸ درصد کره زمین را فرا گرفته است

دانشگاه برن سوئیس: رکورد ۲ هزارساله گرمای هوا شکست
متوسط دمای هوای کره زمین به بالاترین حد در«دو هزارسال گذشته» رسید.

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، نتایج بررسی دانشگاه برن سوئیس که روز چهارشنبه منتشر شده، نشان می دهد که موج گرما و سرمای رخ داده تا پیش از وقوع انقلاب صنعتی فراگیری زمانی و مکانی یکسانی نداشته ولی موج گرمای اخیر تقریبا ۹۸ درصد کره زمین را فرا گرفته است.

 

این بررسی که تحت سرپرستی «رافائل نوکوم» انجام شده تاکید دارد که سرمای عصر یخبندان برخلاف فرضیه اولیه، همزمان تمام مناطق کره زمین را تحت تاثیر قرار نداده است.

پیشتر دانشمندان بر این باور بودند که دو دوره گرمای قرون وسطی و عصر یخبندان صغیر تنها پدیده های فراگیر آب و هوایی در تمام مناطق جهان بوده اند.

بررسی یاد شده مشخص کرده که شدت گرمای فعلی هوا طی ۲ هزار سال اخیر سابقه نداشته و تاثیرگذاری عمومی گرمای فعلی هوا بر گونه های گیاهی برای نخستین بار رخ داده است.

در بخش دیگری از نتایج این بررسی، تصریح شده که برخلاف باورهای پیشین، این آتشفشان ها بوده اند که آب و هوای زمین را پیش از حضور انسان و دوره اخیر گرم شدن زمین و تاثیرگذاری آن بر گونه های طبیعی، تنظیم می کرده اند.

پیشتر این فرضیه مطرح بود که خورشید نقش اصلی را در شکل دهی به آب و هوای کره زمین ایفا کرده است.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha