قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۸۱۲۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

رئیس قوه قضائیه: موافق افزایش هزینه دادرسی نیستیم/با دولت در میان گذاشتم که هزینه ها را باید کاهش داد

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی گفت: موافق بالا رفتن هزینه دادرسی نیستیم. با مسئولان دولتی در میان گذاشته ام که هزینه دادرسی را باید کاهش داد و دسترسی به عدالت را باید آسان کرد. به همکاران همیشه گفته ام اگر کسی پول نداشت وکیل بگیرد و لسان حقوقی نداشت بتواند احقاق حق کند؛ این دستگاه باید این طور باشد.

رئیس قوه قضائیه: موافق افزایش هزینه دادرسی نیستیم/با  دولت  در میان گذاشتم که هزینه ها  را باید کاهش داد
حجت الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضاییه در جلسه دیدار با اساتید و فعالان حقوقی در دادگستری کل استان خراسان رضوی حضور یافت.

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، رئیس قوه قضائیه در این جلسه اظهار کرد: اجرای عدالت در همه حوزه ها بسیار امر مهمی است و پیوند همیشگی بین قوه قضائیه با دانشگاه و حوزه یک ضرورت است.

وی افزود: قاضی باید قاضی بهنگام و بروز باشد و ارتباط همیشگی با دانشگاه از آخرین یافته های حوزه و دانشگاه برای قاضی یک ضرورت است و نسبت به وکیل و کارشناس هم این چنین است. مگر یک وکیل می تواند بدون اطلاع از اخرین مصوبات برای موکل خودش وکالت کند.

رئیسی گفت: حوزه باید برای رساندن پاسخ های حقوقی به موقع و جامع به دستگاه قضایی و مجموعه حقوقی تلاش کند و آنچه در حوزه ها کار شده بسیار ارزشمند است اما کافی نیست.

وی بیان داشت: باید یک حس جدید در دانشگاه ها، حوزه ها، وکالت و کارشناسی و ثبت و ... بیاید تا این حس منجر به تحول شود.

رئیسی تصریح کرد: در نظام کارشناسی و وکالت باید آقایان خودشان در ساماندهی نظام کارشناسی و وکالت گام بردارند و موسسات حقوقی باید حتما ساماندهی شود.

وی خاطرنشان کرد: برای زدودن بدبینی هایی که در جامعه وجود دارد تعرفه ها باید واقعی و شفاف شود؛ مردم و وکیل باید بدانند حق الوکاله چقدر است.

رئیس قوه قضائیه گفت: حتما کارشناسی خوب و دقیق و سریع و همچنین کارشناسی از درِ فهم و اطلاع کامل می تواند کمک جدی به اجرای عدالت و قاضی و کارشناس کند.

رئیسی گفت: موافق بالا رفتن هزینه دادرسی نیستیم. با مسئولان دولتی در میان گذاشته ام که هزینه دادرسی را باید کاهش داد و دسترسی به عدالت را باید آسان کرد. به همکاران همیشه گفته ام اگر کسی پول نداشت وکیل بگیرد و لسان حقوقی نداشت بتواند احقاق حق کند؛ این دستگاه باید این طور باشد.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha