قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۸۱۲۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور:

کار شهرداری ها پارو زدن نیست، سکان داری است

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور گفت: باید در روستاها و شهرها به اشتغالی پایدار دست یابیم تا از وابستگی به نفت دور بمانیم.

کار شهرداری ها پارو زدن نیست، سکان داری است

مهدی جمالی نژاد عصر امروز (پنجشنبه) در همایش هم اندیشی و تقدیر از شهرداران و دهیاران استان اصفهان، اظهار کرد: یکی از مشکلات اساسی کشور، نظام شهری بیمار است، نظام شهری پیش از سال ۱۳۰۰ نظامی کهکشانی بود، اما بعد از اصلاحات عرضی، نظام اصلی دچار بهم ریختگی شد.

وی ادامه داد: مشکلات امروز کشور مربوط به دولت و دولت های قبل نیست بلکه باید گفت مشکل از سال های دور است و برای حل شدن نیاز به یک اراده جمعی دارد، در همین رابطه خیلی از روستاها و شهرهای زیبا خالی از سکنه شده و تا حدودی از بین رفته است.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور تصریح کرد: وزارت کشور مبنای سیاست خود را بر توسعه خدمات به روستاها و شهرهای کوچک گذاشته و پیشرفت شهرهای بزرگ در گرو میسر شدن این امر است.

جمالی نژاد تاکید کرد: اگر بخواهیم دهیاری ها و شهرداری های توانمند داشته باشیم نباید آنها را به نهادهای دولتی متصل بدانیم، چراکه دست دهیاری و شهرداری های باید روی زانوی خودشان باشد.

وی با اشاره به اینکه برخی از روستاها و حتی شهرها خالی از سکنه شده اند، گفت: حس تعلقی که روستاها ایجاد می کنند سرمایه اجتماعی را افزایش می دهد و به تبع آن امنیت اجتماعی گسترش می یابد و زمانی که امنیت اجتماعی گسترش پیدا کرد، امنیت ملی تقویت می شود.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور با بیان اینکه یک روستا باید روستا بماند، اظهار کرد: نباید جنس روستاها را تغییر داد و کار شهرداری ها پارو زدن نیست، بلکه سکان داری است.

وی نفت را علت اصلی کُند بودن روند پیشرفت کشور دانست و تصریح کرد: باید در روستاها و شهرها به اشتغالی پایدار دست پیدا کنیم تا از وابستگی به نفت دور بمانیم.

جمالی نژاد با اشاره به اقدامات انجام شده در سازمان شهرداری ها و دهیاری ها، گفت: در بحث تقویت و تعادل بخشی به دهیاری ها افزایش 20 درصدی را شاهد بوده ایم و باید گفت از بدو تاسیس دهیاری ها 20 هزار میلیارد تومان به کل دهیاری های کشور کمک شده که بیش از ۸۲ درصد آن مربوط به ماه های اخیر است.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور خاطرنشان کرد: امسال در پست های میدانی مشکلی نخواهیم داشت و پرداختی ها نیز به مرور بیشتر و پروژه های کم هزینه زود بازده به سرعت تامین اعتبار خواهند شد.


انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha