قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۸۱۱۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

هشدار روسیه به اوکراین در پی توقیف نفتکش تحت پرچم این کشور

پس از آن که نیروهای امنیتی اوکراینی یک نفتکش ثبت شده در روسیه را به اتهام مانع تراشی در عبور و مرور دریایی در تنگه کرچ توقیف کردند، «مسکو» درخصوص عواقب این اقدام هشدار داد.

هشدار روسیه به اوکراین در پی توقیف نفتکش تحت پرچم این کشور
پس از آن که نیروهای امنیتی اوکراینی یک نفتکش ثبت شده در روسیه را به اتهام مانع تراشی در عبور و مرور دریایی در تنگه کرچ توقیف کردند، «مسکو» درخصوص عواقب این اقدام هشدار داد.

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به نوشته پایگاه اینترنتی شبکه «راشا تودی»، نفتکش «نیکا اسپیریت» تحت پرچم روسیه، روز پنجشنبه توسط سرویس امنیتی و دادستانی نظامی اوکراین پس از لنگر انداختن در بندر «ایزمایل» در نزدیکی رود دانوب توقیف شد. مقامات اوکراینی بعد از بررسی داخل نفتکش، سوابق ارتباطی و گزارش های آن را ضبط کردند. همچنین خدمه نفتکش را مورد بازخواست قرار دادند.

سرویس امنیتی اوکراین مدعی شد این نفتکش مسیر تردد کشتی های اوکراینی در تنگه کرچ را ماه نوامبر سال گذشته میلادی، مسدود کرده بود.

مشخص نیست چه تصمیمی درباره این کشتی و خدمه آن گرفته خواهد شد اما روز گذشته (چهارشنبه) یک رسانه اوکراینی به نقل از «لیودمیلا دنیسووا» بازرس مسئول پرونده این نفتکش اعلام کرد توافقی برای بازگرداندن خدمه این کشتی صورت گرفته است.

توقیف این نفتکش در حالی صورت می گیرد که مسکو و «کیف» در حال رایزنی برای آزاد کردن خدمه سه کشتی اوکراینی هستند که سال گذشته توسط روسیه توقیف شده بود. ۲۴ خدمه این کشتی ها نیز تحت بازداشت قرار دارند.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، وزارت امور خارجه روسیه در پاسخ به توقیف نیکا اسپریت هشدار داد مورد بازداشت قرار گرفتنخدمه این نفتکش  عواقبی را به دنبال خواهد داشت.

این وزارت خانه با اعلام اینکه به دنبال یافتن دلیل این توقیف است گفت: «اگر روس ها گروگان گرفته شوند، به زودی عواقبی وجود خواهد داشت».

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha