قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۸۱۱۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی هرمزگان:

طرح توسعه بشاگرد تدوین شد

بندرعباس - رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی هرمزگان گفت: طرح توسعه شهرستان بشاگرد تدوین شد.

طرح توسعه بشاگرد تدوین شد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، صالح دریانورد بعد از ظهر پنجشنبه در سومین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان اظهار داشت: بررسی طرح جامعه سردشت بشاگرد یکی از دستور کارهای جلسه شورای برنامه ریزی است که ماه ها در کارگروه ها تخصصی بررسی و تصویب شد اما بنابر مشکلاتی تصویب نهایی به امروز موکول شد.

وی تشریح کرد: علی رغه اینکه ۱۲ میلیارد تومان برای جبران خسارت سیل، پمپاژ آب کشاورز و موارد دیگر ابلاغ شده است که اختصاص خواهد یافت.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان هرمزگان عنوان کرد: بر حسب ابلاغ دستوری از استاندار به سازمان مدیریت و برنامه ریزی طرح توسعه بشاگرد تدوین شد و گزارشی برای بیان کلیات آن در جلسه تهیه شد.

وی گفت: علی رغم اینکه مدت ها بر حوزه بشاگرد ورود کرده بودیم اما این همت و بازدید استاندار متفاوت است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان هرمزگان اذعان کرد: تشریح آئین نامه اجرایی شورای برنامه ریزی و توسعه استان از دیگر دستورکارهای جلسه است.

دریانورد بیان داشت: هیأت دولت تغیراتی را در رابطه با آئین نامه اجرایی شورای برنامه ریزی و توسعه مصوب کرده است و این مصوبه برای تمامی دستگاه های اجرایی لازم الاجرااست.

وی افزود: مدیران باید شخصاً در جلسات شورای برنامه ریزی و توسعه استان و کارگروه های ذیل آن حضور پیدا کنند و در صورت علت، باید علت غیبت را کتباً به استانداری اعلام کنند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان هرمزگان خاطرنشان کرد: شورای برنامه ریزی و توسعه استان ها در تقویت تمرکز زدایی و تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی در هر استان تلاش خواهد کرد؛ این شورا همچنین به عنوان بالاترین نهاد فرهنگی، اقتصادی و سیاسی استان است.

دریانورد تصریح کرد: سیزده کارگروه تخصصی ذیل شورای مدیریت و برنامه ریزی، به چهار کارگروه ادغام شدند و آئین نامه جدید نیز کاهش کارگروه های تخصصی ذیل این شورا را بیان می کند.

وی تشریح کرد: یکی از کارگروه هایی که برگزاری آن در آئین نامه اجرایی مورد تاکید بوده کمیته برنامه ریزی شهرستان است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان هرمزگان عنوان کرد: فرمانداران در تمام جلسات شورای برنامه ریزی حضور پیدا می کنند و این عمل جای تقدیر دارد.

دریانورد در خصوص لایروبی رودخانه ها توسط بخش خصوصی، تشریح کرد: برداشت شن و ماسه از رودخانه ها با برخی از موارد در تعارض است؛ چراکه یکی از دلایل خروشان شدن رودخانه ها این برداشت از کف رودخانه ها است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان هرمزگان اذعان کرد: از استاندار هرمزگان به خاطر تنلگری که به نظام مدیریتی استان در راستای خدمت رسانی وارد کردند تشکر می کنم.

دریانورد بیان داشت: در قانون اساسی عدالت اجتماعی مد نظر قرار دارد و بومی گزینی نیز یکی از اقداماتی است که در راستای عدالت اجتماعی قرار دارد اما متأسفانه دیوان عدالت اداری این موضوع را منع کرده اند و اجرای این قانون مشکلاتی را در استان در پی داشته است.

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha