قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۸۰۹۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

استفاده فیسبوک از هوش مصنوعی برای نقشه برداری بهتر جاده ها

فیسبوک با استفاده از هوش مصنوعی، به نقشه برداری راحت تر و بهتر از جاده ها می پردازد.

استفاده فیسبوک از هوش مصنوعی برای نقشه برداری بهتر جاده ها

و به نقل از فیسبوک، همه ما می دانیم که تمامی نقشه ها به مرور زمان دستخوش تغییرات می شوند. زیرا بلایای طبیعی،زمان و زیرساخت های جدید اکوسیستم طبیعی را تغییر می دهند.

به همین خاطر فیسبوک به حل این مشکل در نقشه برداری کمک کرده و یک سیستم هوش مصنوعی ساخته که فرآیند نقشه برداری جاده ای در سراسر جهان را تسهیل می کند.

اصولا اکثر نقشه ها برای مناطق بسیار توسعه یافته طراحی شده اند و بسیاری از مناطق جهان از قبیل جاده های خاکی را دربر نمی گیرند.

شرکت های گوگل و اپل هم تلاش خود را کرده اند تا نقشه های جاده ای تهیه کنند. ولی تمرکز اصلی آن ها روی شهرهای بزرگ ، کسب و کارهای شناخته شده، آدرس های معروف و وسایل نقلیه عمومی بوده است.

حال فیسبوک نقشه ای طراحی می کند که مناطقی که کمتر به آن ها سفر می شود را نقشه برداری کند و در این راستا با پروژه های " اوپن استریت مپ"( OpenStreetMap ) همکاری کرده  و با کمک هوش مصنوعی نقشه خیابان ها را بروزرسانی کرده است.

در این پروژه هزاران مایل از جاده های نقشه برداری نشده تایلند و دیگر کشورها نقشه برداری شد. طی یک سال و نیم اخیر بیش از ۳۰۰ هزار مایل از جاده های تایلند نقشه برداری شد.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha