قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۸۰۸۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

کاهش قیمت طلا در پی گرانی دلار

قیمت طلا در معاملات روز پنجشنبه بازار جهانی تحت تاثیر رشد ارزش دلار آمریکا که تقاضا برای خرید این فلز ارزشمند را محدود کرد، با کاهش روبه رو شد.

کاهش قیمت طلا در پی گرانی دلار

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین،  

قیمت طلا در معاملات روز پنجشنبه بازار جهانی تحت تاثیر رشد ارزش دلار آمریکا که تقاضا برای خرید این فلز ارزشمند را محدود کرد، با کاهش روبه رو شد.

هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰.۳ درصد کاهش یافت و به ۱۴۲۲ دلار و سه سنت رسید.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا ۰.۱ درصد کاهش یافت و به ۱۴۲۲ دلار و ۶۰ سنت رسید.

برخی از سرمایه گذاران در آستانه نشست بانک های مرکزی بزرگ جهان به سودگیری از رشد اخیر قیمت طلا پرداختند. نشست سیاست پولی بانک مرکزی اروپا روز جاری و نشست بانک مرکزی آمریکا روزهای سه شنبه و چهارشنبه هفته آینده برگزار می شود.

به گفته بنجامین لو، تحلیلگر شرکت "فیلیپ فیوچرز"، قیمت طلا در بازه محدودی قرار گرفته است. برخی از مدیران سرمایه در آستانه نشست بانک مرکزی آمریکا و همچنین نشست روز جاری بانک مرکزی اروپا معاملاتشان را تعطیل کرده اند.

عامل دیگری که باعث افت قیمت طلا شد، رشد شاخص دلار آمریکا بود که روز گذشته به بالاترین حد خود در دو ماه اخیر صعود کرد. قوی تر شدن ارزش دلار، طلا را برای خریداران غیرآمریکایی گران تر می کند.

سرمایه گذاران انتظار دارند بانک مرکزی آمریکا در نشست هفته آینده خود نرخ های بهره را کاهش دهد. کاهش نرخ های بهره آمریکا، ارزش دلار را با کاهش روبرو می کند در حالی که جذابیت سرمایه گذاری در طلا که سوددهی ندارد را افزایش می دهد.

بر اساس گزارش رویترز، قیمت هر اونس طلا از زمانی که در اوایل ماه مه به رکورد پایین ۱۲۶۵ دلار و ۸۵ سنت سقوط کرد، به دلیل دورنمای تسهیل سیاست پولی بانک های مرکزی بزرگ جهان، نشانه های کندی رشد اقتصاد آمریکا و تنش های ژئوپلیتیکی، بیش از ۱۲ درصد یا ۱۵۰ دلار گران شده است.

موجودی طلای "اس پی دی آر گلد تراست" که بزرگترین صندوق سرمایه گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان است، روز چهارشنبه ۰.۱۱ درصد کاهش یافت و به ۸۲۲.۲۵ تن رسید.

به گفته وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز، هر اونس طلا در محدوده ۱۴۱۲ تا ۱۴۲۷ دلار خنثی به نظر می رسد و با خروج از این محدوده، جهت حرکت مشخصی پیدا خواهد کرد.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری ۰.۶ درصد کاهش پیدا کرد و به ۱۶ دلار و ۴۸ سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۳ درصد افزایش، ۸۷۴ دلار و چهار سنت معامله شد. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۲ درصد افزایش، به ۱۵۴۳ دلار و ۵۰ سنت رسید.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha