قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۸۰۷۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

افزایش ۱۰ درصدی اعتبارات شیروان در بهار امسال

استان ها خراسان شمالی بجنورد دبیر کمیته برنامه ریزی شیروان گفت: اعتبارات اختصاص یافته سه ماه نخست امسال این شهرستان، نسبت به مدت مشابه پارسال ۱۰ درصد رشد داشته است.

افزایش ۱۰ درصدی اعتبارات شیروان در بهار امسال

علی اکبر حسین زاده روز پنجشنبه در نشست کمیته برنامه ریزی شیروان اظهار داشت: سال گذشته در ابتدای سال ۴۳۰ میلیارد ریال اعتبار توزیع شد که اعتبار ابلاغ شده امسال در این شهرستان برای توزیع ۴۷۳ میلیارد ریال بوده است.

وی با بیان اینکه پروژه های جدید تعریف محدودی دارند گفت: تعمیر و تجهیز پروژه های مستمر الزامی است که محدودیت ها زیاد است ولی کار باید به سرانجام برسد.

فرماندار شیروان گفت: بحران اقصادی که ایجاد شده شرایط ویژه را برکشور حاکم کرده که در بحث تامین اعتبارات برای حوزه عمران با مشکل مواجه هستیم.

امین رضا مرآتی اظهار داشت: شرایط حاکم بر بودجه کشور ما را به سمتی سوق می دهد که در بحث تخصیص اعتبار برای طرح های عمران تجدید نظر کنیم و برنامه را براساس نیازهای اساسی قرار داده و مبادا تحت تاثیر فشارهای محیطی اولویت ها تغییر کند.

وی با اشاره به اینکه اعتبارات امسال نسبت به انتهای سال مالی قبل ۲۰ درصد کاهش داشته است.

مرآتی با اشاره به سفر هیات دولت به این شهرستان افزود: در این سفر مردم شیروان سنگ تمام گذاشتند و میزبان خوبی بودند که اصالت فرهنگی و روحیه مهمان نوازی آنان را نشان داد.

نماینده عالی دولت در شیروان گفت: سفر دولت، سفر پر خیر و برکتی بود که یک فرصت ارزشمند برای بخش سرمایه گذاران است.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی گفت: بسیاری از میراث های ما ناشناخته مانده است، که در این شهرستان ارگ نادری و چهارتاقی تیموری از اهمیت به سزایی برخوردار است.

حبیب یزدان پناه با بیان اینکه اعتبارت کم است و نتوانستیم کار زیادی انجام دهیم اظهار داشت: با توجه به قرار گرفتن این شهرستان در مسیر تردد زائرین باید برای معرفی آن تلاش بیشتری انجام شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی گفت: باید به بحث صنایع دستی بیشتر توجه شود چون اکثر زنان سرپرست خانوار هستند.

شیروان به عنوان دومین شهر پرجمعیت خراسان شمالی در ۶۰ کیلومتری شرق بجنورد قرار دارد.

۷۱۸۶/ ۶۰۴۲

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha