قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۸۰۴۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

حوزه علمیه کاشان جز 5 حوزه برتر کشور است

مدیریت مرکز حوزه های علمیه در کاشان گفت: در این سال ها از بین ۳۶ مرکز مدیریت در کشور ازلحاظ علمی حوزه های علمیه کاشان معمولاً رتبه های سوم تا پنجم را داشته است.

حوزه علمیه کاشان جز 5 حوزه برتر کشور است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، حجت الاسلام منصور فرجی امروز در کاشان با اشاره به وضعیت طلاب شهرستان و آغاز پذیرش حوزه های علمیه اظهار کرد: آمار طلاب مشغول به تحصیل اعم از خواهر و برادر همراه با فارغ التحصیلان و اساتید تقریباً چیزی حدود 4 هزار و 500 نفر در شهرستان کاشان است.

مدیریت مرکز حوزه های علمیه در کاشان با اشاره به وضعیت جذب طلبه گفت: هرسال مبلغان ما در دبیرستان ها حضور دارند و به طور مستقر و سیار از مجموعه آموزشی استفاده می کنند، همچنین از ظرفیت نماز جمعه و ائمه جمعه برای جذب حوزه علمیه بهره می بریم.

وی با اشاره به جایگاه خوب حوزه­ های علمیه کاشان در کشور افزود: در این سال ها از بین 36 مرکز مدیریت در کشور ازلحاظ علمی حوزه های علمیه کاشان معمولاً رتبه های سوم تا پنجم را داشته است یعنی همیشه رتبه زیر 6 را داشته و به کاشان در این مورد استانی نگاه شده است.

فرجی در رابطه با مهاجرت طلاب کاشانی به قم و اصفهان بیان کرد: ازآنجایی که بیشتر طلاب برای مسائل علمی به شهرهای قم و اصفهان می روند ما اگر بتوانیم چیزهایی که در آن حوزه ها وجود دارد را مانند دوره های تخصصی بیاوریم و اگر بتوانیم سطوح 3 و 4 را تقویت کنیم شاهد عدم رفتن طلاب خواهیم بود؛ همچنین قصد داریم 4 تا 6 رشته تخصصی را در کاشان ایجاد کنیم.

انتهای پیام/63108/م20/
 

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha