قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۸۰۳۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

لزوم جذب مشارکت ساکنان بافت های تاریخی برای احیا و مرمت

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان گفت: مهم ترین مشکل بافت های تاریخی خالی شدن این محدوده ها از سکنه اصلی و حضور افرادی است که حس تعلقی به ابنیه و بافت تاریخی ندارند.

لزوم جذب مشارکت ساکنان بافت های تاریخی برای احیا و مرمت

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از کرمان به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی کرمان، فریدون فعالی اظهار داشت: در عملیات مرمت بافت تاریخی شهر گلزار بردسیر، کار جداره سازی و کف سازی بخش هایی از بافت تاریخی این شهر انجام می گیرد.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با اشاره به اینکه مرمت بافت تاریخی بخش طغرل الجرد در شهرستان کوهبنان نیز به زودی آغاز می شود، افزود: این بافت زیبا که از سنگ، چوب و گل ساخته شده، بناهایی از دوره سلجوقی را در خود جای داده است.

فعالی با بیان اینکه اهتمام لازم برای حفاظت از بافت های تاریخی استان به کار بسته شده است، اظهار کرد: خوشبختانه با تصویب طرح حمایت از مرمت و احیای بافت های تاریخی، می توانیم شاهد مشارکت بیشتر مردم در حفظ بافت های تاریخی باشیم و تا حدودی از تخریب بنا ها و بافت های تاریخی جلوگیری کنیم.

وی افزود: مهم ترین مشکل بافت های تاریخی خالی شدن این محدوده ها از سکنه اصلی و حضور افرادی است که حس تعلقی به ابنیه و بافت تاریخی ندارند و در مبحث مرمت و احیاء آن زمانی موفق خواهیم بود که در جذب مشارکت ساکنین و برانگیختن حس تعلق آنها توفیق داشته باشیم.

انتهای پیام/3388/ق

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha