قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۸۰۲۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

برگزاری دوره بدنسازی تخصصی فوتبال در اصفهان

مدرس بدنساز فیفا و کنفدراسیون آسیا با اشاره به برگزاری دوره بدنسازی تخصصی فوتبال به میزبانی اصفهان در اواسط مرداد گفت: سعی داریم در این دوره به مربیان تاکید کنیم که تمرینات آمادگی جسمانی باید همزمان با تمرینات تکنیکی و تاکتیکی انجام شود تا آموزش های بدنسازی موثر واقع شود.

برگزاری دوره بدنسازی تخصصی فوتبال در اصفهان

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، دکتر غلامرضا جهانی ، با اشاره به برگزاری دوره بدنسازی تخصصی فوتبال از ۱۶ تا ۱۸ مرداد در اصفهان افزود: این دوره با هدف دانش افزایی مربیان فوتبال سراسر کشور پیش بینی شده است و بیش از ۳۰۰ مربی برای شرکت در کلاس ثبت نام کردند که طی دو روز مربیان فوتبال تحت آموزش های بدنسازی به صورت تئوری و عملی قرار خواهند گرفت.

وی گفت: سعی داریم در این دوره به مربیان تاکید کنیم که مفاهیم آمادگی جسمانی جدا از تمرینات تکنیکی و تاکتیکی نیست و باید این مفاهیم همچون قدرت، سرعت، انعطاف پذیری، استقامت در سرعت و... در جریان تمرینات فوتبال اجرا شود تا موثر واقع شود.

این مدرس بدنساز تصریح کرد: متاسفانه حضور مدرسین بدنساز سایر رشته های ورزشی در فوتبال به عنوان مربیان آمادگی جسمانی به دلیل عدم شناخت کافی نسبت به تمرینات فوتبال سبب شده تا تمرینات بدنسازی را بدون توپ و براساس ویژگی های حرکتی سایر رشته های ورزشی انجام دهند در حالی که شیوه بدنسازی در تمرینات فوتبال باید همراه با توپ و همزمان با تمرینات تکنیکی و تاکتیکی انجام شود تا مربی به اهداف واقعی خود برسد.

جهانی افزود: دیدگاه فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا بر این است که باید مربیان تمام تمرینات خود را براساس ویژگی های حرکتی بازیکنان فوتبال طراحی و اجرا کنند، به طوری که در این تمرینات علاوه بر جسم، توپ نیز باید درگیر باشد تا آمادگی جسمانی در بهبود تکنیک و تاکتیک بازیکنان موثر واقع شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: چون بازی فوتبال ۹۰ دقیقه است باید مربیان بدنساز تمریناتی را طراحی کنند که ضمن ارتقاء قدرت بدنی بازیکنان و بهبود تکنیک و تاکتیک، حجم و شدت آن را نیز همزمان مدیریت و کنترل کنند تا در ۹۰ دقیقه بازیکن مشکلی از نظر بدنی نداشته باشد.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha