قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۷۹۹۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

وزیر صمت: عمده مشکلات صنعتگران ربطی به تحریم ها ندارد

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه بخش عمده مشکلات صنعتگران و تولید کنندگان کشور ربطی به تحریم ها ندارد، گفت: نگاه دستگاه های مختلف کشور باید در جهت تسهیل فضای تولید و کسب و کار کشور عوض شود.

وزیر صمت: عمده مشکلات صنعتگران ربطی به تحریم ها ندارد

: وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه بخش عمده مشکلات صنعتگران و تولید کنندگان کشور ربطی به تحریم ها ندارد، گفت: نگاه دستگاه های مختلف کشور باید در جهت تسهیل فضای تولید و کسب و کار کشور عوض شود.

 رضا رحمانی عصر چهارشنبه در نشست صمیمی با صنعتگران و تولید کنندگان شهرک صنعتی شمس آباد اظهار داشت: تحریم های دشمنان از ۱۴ ماه گذشته به شکل جدی آغاز شده ولی بسیاری از مشکلات حوزه صنعت و تولید کشور مربوط به قبل از آن است که باید دستگاه های مختلف در جهت تسهیل آن تلاش کنند.

وی با اشاره با اینکه تولید کنندگان کشور در جنگ ۱۴ ماهه دشمنان به خوبی مقاومت کرده اند، تاکید کرد: دستگاه های اجرایی کشور نیز در حوزه هایی که می توانند باید هم پا و حتی جلوتر از تولید کنندگان حرکت کنند.

رحمانی ادامه داد: گاهی اوقات مشکلات دستگاه های خدمات رسان به صنعت کشور مانند آب، برق، گاز و تلفن نیازمند بودجه است که در این صورت وزارت صمت و استانداری ها اعتبار لازم را فراهم می کنند، ولی در بسیاری از موارد مشکلات مربوط به مقررات و قوانین دست و پا گیری است که می توان با تغییر نگرش بسیاری از آنها را تسهیل کرد.

وی با بیان اینکه بر اساس قانون حداقل ۴۰ درصد تسهیلات کشور باید به بخش صنعت کشور اختصاص یابد، تصریح کرد: بانک مرکزی طی سال ۹۷ فقط ۲۷ درصد اعتبارات کشور را به بخش صنعت اختصاص داده است که ۷۰ درصد آن هم به تمدید تسهیلات واحدها تولیدی مختص شده است.

رحمانی تاکید کرد: بانک های عامل به ویژه بانک صنعت، معدن و تجارت باید با نگاه ویژه ای تسهیلات در اختیار تولید کنندگان قرار دهند و از اجرای بسیاری از بوروکراسی های اداری و قوانین دست و پاگیر خودداری کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه بر اساس منویات رهبر معظم انقلاب امسال سیاست و راهبرد اصلی نظام رونق تولید و فضای کسب و کار است، عنوان کرد: مسئولان وزارتخانه صمت در سال رونق تولید باید تمامی تلاش خود را برای تسهیل فضای کسب و کار کشور به کار گیرند و از هر گونه سهل انگاری و مانع تراشی در راه تولید اجتناب نمایند.

وزیر صمت در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مشکلاتی که قانون ارزش افزوده برای تولید کنندگان کشور ایجاد کرده است، اظهار داشت: اگر مالیات ارزش افزوده بسیاری از واحدهای دارای مشکل اقتصادی با تاخیر یک و ۲ ساله دریافت شود خیلی از مشکلات واحدها حل و موجب اشتغال بسیاری از جوانان نیز می شود.

رحمانی ادامه داد: سهم شهرک های صنعتی از محل مالیات ارزش افزوده باید به خوبی به شرکت های شهرک های صنعتی کشور داده شود تا صرف زیر ساخت ها این شهرک از جمله آب، برق، فیبر نوری، فضای سبز و ایستگاه های آتش نشانی شود.

وی در ادامه با بیان اینکه قانون منع احداث صنایع تا شعاع ۱۲۰ کیلومتر یکی از مشکلات بزرگ توسعه واحدهای صنعتی کشور است، عنوان کرد: این قانون برای ۵۰ سال قبل است که برای جلوگیری از آلودگی هوا به تصویب رسیده است، ولی باید در آن بازنگری شود چرا که بسیاری از صنایع آلاینده دیروز صنایع پاک امروز هستند.

رحمانی یادآور شد: امروز ساماندهی لکه های صنعتی در دستور کار دولت قرار گرفته و به زودی تمامی این نواحی ساماندهی خواهند شد.

وی در پایان یادآور شد: رفع مشکل آب، برق و تلفن، احداث ایستگاه مترو و اصلاح هندسی ورودی شهرک صنعتی شمس آباد که از عمده مشکلات تولید کنندگان این شهرک است به زودی رفع خواهد شد.

نشست صمیمی وزیر صمت با صنعتگران و تولید کنندگان شهرک صنعتی شمس آباد شامگاه امروز (چهارشنبه) در سالن همایش های این شهرک برگزار شد.

شهرک صنعتی شمس آباد با ۲ هزار و ۹۰۰ هکتار مساحت به عنوان بزرگترین شهرک صنعتی خاورمیانه در ۳۵ کیلومتری جاده تهران - قم بعد از مرقد مطهر امام خمینی (ره) واقع شده است.

شهرستان ری (به مرکزیت شهرری) با جمعیتی در حدود یک میلیون نفر در جنوب پایتخت واقع شده است.

منبع فردا نیوز
ثبت نظرات
captcha