قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۷۹۸۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

هیأت یمنی؛ نگاه مسکو به مسئله یمن تغییر کرده است

رئیس هیأت مذاکره کننده یمن در مذاکرات سوئد بعد از دیدار با مقامات روس از تغییر در نگاه مسکو به اوضاع یمن خبر داد.

هیأت یمنی؛ نگاه مسکو به مسئله یمن تغییر کرده است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، «محمد عبدالسلام»، رئیس هیأت مذاکره کننده دولت نجات ملی یمن در مذاکرات سوئد و سخنگوی جنبش انصارالله یمن از تغییر در نگاه روسیه به مسئله این کشور خبر داد.

او که به همراه هیأتی از دیروز (سه شنبه) وارد مسکو، پایتخت روسیه شده است، بعد از دیدار با مقام هایی از این کشور گفت که «احساس می کنیم روسیه در ارتباط با چشم انداز ملی [در یمن] به درک و فهمی به مراتب بهتر از گذشته رسیده است».

سخنگوی انصارالله یمن افزود: «روسیه چشم انداز ما در تمسک به مواجهه با حملات [سعودی و اماراتی] آن هم در چارچوب شورای عالی سیاسی و دولت نجات ملی یمن را می فهمد».

عبدالسلام گفت که هیأت همراه او در دیداری هایی که در مسکو داشته، مسائل سیاسی و تحرکات سازمان ملل و توافق سوئد را با وزارت خارجه روسیه بررسی کرده است.

هیأت یمنی امروز (چهارشنبه) با «میخائیل بوگدانوف» معاون وزیر امور خارجه روسیه و نماینده رئیس جمهور در امور غرب آسیا دیدار کرده است.

شبکه المسیره یمن به نقل از خبرگزاری «سبأ» گزارش داد که در دیدار بین هیأت یمنی و بوگدانوف، به اهمیت نقش روسیه در آرام کردن اوضاع متشنج منطقه و جلوگیری از افزایش هرگونه تنش، به دلیل اینکه یمن منطقه مهمی بوده و آماده  حرکت به سوی آرامش در منطقه است، اشاره شد.

بر اسا این گزارش، طرفین در مورد موانع و مشکلاتی که طرف سعودی و اماراتی در برابر اجرای توافق استکهلم ایجاد می کند، رایزنی کردند.

نمایندگان انصارالله و دولت نجات ملی (مستقر در صنعاء) و دولت مستعفی یمن (مستقر در عدن) که مورد حمایت غرب و دولت سعودی است، ۱۸ دسامبر گذشته در شهر استکهلم، پایتخت سوئد بر سر توقف آتش بس در استان الحدیده، تبادل اسرا و تداوم گفت وگوها توافق کردند.

دولت نجات ملی بارها اعلام کرده است که طرف سعودی و اماراتی با اقدامات خود در منطقه الحدیده، این توافق را نقض کرده اند. سازمان ملل هم در گزارش های مداومی که اخیرا در مورد روند اجرای توافق مذکور ارائه کرده، بر تعهد و پایبندی انصارالله به توافق سوئد اذعان کرده است.

انتهای پیام/
 

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha