قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۷۹۶۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

چگونه دندان هایی سالم و زیبا داشته باشیم ؟

چگونه دندان هایی سالم و زیبا داشته باشیم ؟

روش های حفظ سلامت و زیبایی دندان ها

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، برای داشتن لبخند هالیوودی روش های بسیاری وجود دارد که به سلامت دهان و دندان شما می کنند.

  • مسواک زدن به صورت مرتب باعث می شود تا دندان های شما از هرگونه آلودگی به دور شوند و دندان هایی سالم و سفید داشته باشید. مسواک زدن بعد از هر وعده غذایی را فراموش نکنید زیرا باعث از بین رفتن آلودگی های دهان و دندان به صورت می شود.
  • خوردن چای، نسکافه و کشیدن سیگار باعث تغییر رنگ مینای دندان می شود و به مرور زمان دندان شما زرد شده و همین باعث پایین آمدن اعتماد به نفس در شما می شود.
  • خوردن مواد غذایی سالم مانند هویج و کرفس نیز به زیباتر شدن دندان ها کمک می نماید.
  • در صورت داشتن هرگونه بیماری عفونی دهان و دندان باید سریعا به پزشک مراجعه کنید زیرا این عفونت ممکن است به همه دندان ها سرایت نماید.
  • استفاده از نمک برای شستشوی دهان و دندان علاوه بر ضدعفونی کردن دهان و دندان به سفید شدن آنها نیز کمک می نماید.
  • زغال فعال می تواند به سفید شدن دندان ها کمک بسیاری نماید.

علاوه بر روش های ذکر شده، روش های بسیار دیگری نیز برای اصلاح طرح لبخند و مراقبت از دهان و دندان وجود دارند که می توانند تاثیر بسزایی در سلامت دهان و دندان داشته باشند.

 

 

لمینت از روش های برای داشتن دندان هایی زیبا

لمینت نیز از یک روکش بسیار نازک بر روی دندان استفاده می نماید که معمولا همرنگ دندان است و در برخی موارد که دندان دچار زردی و تغییر رنگ شده است، رنگ آن را سفیدتر می نماید. برای انجام این روش ابتدا مینای دندان به میزان مورد نیاز تراش داده می شود تا این مواد به خوبی بر روی آن قرار گیرد. این روش ماندگاری بالایی ندارد و باید افراد در نگهداری آن بسیار دقت نمایند. از سوی دیگر همه افراد نیز نمی توانند از این روش استفاده کنند. کسی که می خواهد از لمینت استفاده نماید باید دارای لثه و دندانی سالم باشد.

 

ایمپلنت در زیبایی دهان

ایمپلنت یکی از مهمترین روش ها در زیبایی دهان است که باعث می شود ظاهر دهان و دندان به طرز چشمگیری تغییر پیدا کند. ایمپلنت معمولا برای دندان های جلویی که خیلی توی چشم هستند استفاده می شود.  در این روش ایمپلنت به صورت یک پایه در درون استخوان فک گذاشته می شود و پس از گذشت چند هفته که استخوان اطراف فک با پایه های ایمپلنت تطبیق پیدا نمود، آنگاه دندان با پیچ و مهره هایی بر روی این پایه های ایمپلنت نصب می شوند. این روش کاشت تاثیر بسیار زیادی در زیبایی افرادی دارد که به دلایل گوناگون دندان های خود را از دست داده اند و همین امر باعث می شود که دندان های آنها دوباره مانند قبل زیبا  شوند. ایمپلنت معمولا هزینه بالایی دارد اما روشی دائم برای کاشت دندان است.

 

بلیچینگ از دیگر روش های زیبایی دندان

برای داشتن دندان هایی زیبا یکی از مهمترین و تاثیرگذارترین روش ها، بلیچینگ یا سفید کردن دندان ها است. سفید بودن دندان ها در داشتن دندان هایی سالم و زیبا و از همه مهمتر برای داشتن لبخندی زیبا بسیار تاثیرگذار است.  لکه های گوناگونی که به دلایل متعددی بر روی دندان ها به وجود آمده اند باعث ایجاد ظاهری نازیبا می شوند و شما اعتماد به نفس خود را از دست خواهید داد. بنابراین سفید نمودن دندان ها یا همان بلیچینگ می تواند یکی از تاثیرگذارترین روش ها در زیباتر شدن و سفید شدن دندان ها باشد.  در این روش که معمولا در مطب یا منزل می تواند انجام شود، پزشک قالبی از دندان بیمار را درآورده و ژل سفید کننده را به میزان مناسب داخل این قالب می گذارد تا بیمار آن را به میزان مناسب بر روی دندان های خود قرار دهد. برای اینکه نتیجه بهتری را از این روش دریافت کنید، چندین بار باید از روش بلیچینگ برای سفید کردن دندان های خود  استفاده کنید. اما همه بیماران می توانند از این روش برای سفید کردن دندان های خود استفاده کنند و افرادی که دارای دندان های طبیعی هستند می توانند از این روش استفاده کنند.

 

ارتودنسی از روش هایی برای داشتن دندان هایی زیبا

ارتودنسی یکی از روش های معمولی برای بازگرداندن زیبایی دندان ها است که همه افراد می توانند از این روش برای داشتن دندان های زیبا و مرتب استفاده نمایند. تاثیر انجام ارتودنسی برای داشتن دندان هایی زیبا بدون شک غیر قابل انکار است. ارتودنسی علاوه بر اینکه باعث ایجاد دندان هایی زیبا می شود، همچنین در کنار آن باعث درمان بیماری های دهان و دندان همچون پوسیدگی دندان و بیماری های لثه می شود. همچنین دندان های نامرتب باعث جویدن سخت تر غذاها  شده و باعث می شود تا غذا لابلای این دندان ها جمع شود که با ارتودنسی و ردیف کردن دندان ها این مشکلات حل شده و حالت فک و صورت نیز تغییر پیدا می کند. ارتودنسی کاری زمان بر است و شما برای مرتب شدن دندان های خود باید فرصت کافی و لازم را داشته باشید.

 

چگونه دندان هایی سالم و زیبا داشته باشیم ؟

برای انجام ارتودنسی براکت هایی که مانند نگین است بر روی دندان قرار می گیرند و سپس سیم هایی از این براکت ها رد می شوند. این سیم ها بر روی دندان ها فشار می آوردند تا دندان ها با این فشار جابجا شوند و در جای اصلی خود قرار گیرند. این سیم هر ماه توسط پزشک با توجه به فرم قرارگیری دندان و شل شدن آن تعویض می شود. با انجام ارتودنسی شما می توانید به راحتی غذا بخورید و به راحتی نخ دندان بکشید و مسواک بزنید. در حین انجام ارتودنسی باید دقت کنید که از گاز زدن و شکستن مواد سخت با دندان ها خودداری کنید زیرا باعث شکسته شدن براکت ها و سیم ها شده و از همه مهمتر باعث می شود تا به دندان ها فشار آید و دندان ها آنگونه که باید و شاید صاف و ردیف نخواهند شد. ارتودنسی باعث می شود تا شما دندان هایی زیبا  و مرتب داشته باشید و اعتماد به نفس خود را مجددا به دست آورید.

 

کامپوزیت برای داشتن دندان هایی زیبا

 کامپوزیت نیز از دیگر روش های موثر در داشتن دندان هایی زیبا است و همین امر باعث شده است تا بسیاری از افراد از این روش ها برای داشتن دندان هایی زیبا استفاده نمایند. کامپوزیت دندان یکی از محبوب ترین روش ها برای داشتن دندان هایی زیبا است و بسیاری از سلبریتی ها و جوانان از این روش برای زیبایی دندان خود استفاده می کنند. هر آنچه که باعث نازیبایی دندان ها شده است توسط کامپوزیت پوشش داده می شود. فرض کنید دندان شما پر شده و نمایی نازیبا پیدا کرده یا قسمت هایی از دندان شما دچار شکستگی  شده است، شما می توانید با استفاده از کامپوزیت این معایب را به راحتی پوشش دهید. در واقع کامپوزیت نوعی روکش دندان است که باعث می شود تا این روکش بر روی دندان قرار گیرد و علاوه بر اینکه عیوب دندان شما پوشش داده می شوند، دندان شما سفید و یکدست خواهد شد.

 

طرح لبخند برای داشتن دندان هایی زیبا

لبخند بدون شک می تواند در روحیه شما و زیباتر دیده شدن شما تاثیرات مثبتی بگذارد . اما اگر شما دندان های نافرم و نامرتبی داشته باشید، هیچگاه دوست ندارید که لبخند بزنید و این کار برای شما باعث عذاب است. اما نباید نگران باشید زیرا شما می توانید از طرح لبخند برای داشتن دندان هایی زیبا و ردیف استفاده کنید و لبخندی زیبا داشته باشید. در طرح لبخند دندان های جلویی که در لبخند شما تاثیرگذار هستند، مورد ترمیم قرار می گیرند و لبخندی زیبا را برای شما به ارمغان می آوردند. در این روش پزشک با استفاده از روش هایی همچون لمینت، کامپوزیت و باندینگ می تواند به رفع عیوب ظاهری دندان ها پرداخته و چهره و لبخندی زیبا را برای شما به ارمغان آورد.

 

منبع فردا نیوز
ثبت نظرات
captcha