قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۷۹۶۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

آمار اعطای ملیت به پناهندگان در کشور های اروپایی سال ۲۰۱۷

بر اساس آمار رسمی منتشر شده از سوی اتحادیه اروپا، بیش از ۸۲۵ هزار نفر در سال ۲۰۱۷ شهروندی کشورهای عضو اتحادیه اروپا را کسب کرده اند. این آمار در مقایسه با آمارهای سال ۲۰۱۶، ۱۷ درصد کاهش نشان می دهد. در سال ۲۰۱۶، کشورهای عضو اتحادیه اروپا حدود ۹۹۵ هزار مورد شهروندی اعطا کردند.

آمار اعطای ملیت به پناهندگان در کشور های اروپایی سال ۲۰۱۷

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین،  

 

آمارها نشان می دهد که اسپانیا در سال ۲۰۱۷ در مقایسه با ۲۰۱۶، هشتاد و چهار هزار و ۴۰۰ مورد کمتر شهروندی اعطا کرده است که بیشترین کاهش در میان کشورهای اتحادیه اروپا به شمار می رود.

به گزارش یورونیوز ، بر اساس این آمار افرادی که از مراکش به اتحادیه اروپا آمده اند بیشتر از دیگر ملیت ها توانسته اند شهروندی کشورهای عضو اتحادیه را کسب کنند. مراکشی ها ۸ درصد کل جمعیتی که در سال ۲۰۱۷ شهروندی اروپا گرفته اند را تشکیل می دهند.

یک چهارم افرادی که در سال ۲۰۱۷ شهروندی اتحادیه اروپا را کسب کرده اند مراکشی، آلبانیایی، هندی، ترکیه ای و پاکستانی بوده اند.

شهروندان بریتانیایی در سال ۲۰۱۷ بیشتر از سال ۲۰۱۶، شهروندی کشورهای عضو اتحادیه اروپا را دریافت کرده اند. این آمار برای بریتانیا در سال ۲۰۱۶، شش هزار و ۵۰۰ مورد و در سال ۲۰۱۷، چهارده هزار و ۹۱۱ مورد بوده است.

ایتالیا در بین کشورهای عضو اتحادیه اروپا بیشتر تعداد شهروندی را در سال ۲۰۱۷ اعطا کرده است و بریتانیا، آلمان و فرانسه در رتبه های بعدی قرار داردند. مراکشی ها بیشتر از ایتالیا، اسپانیا و فرانسه شهروندی گرفته اند.

آلبانیایی ها که حدود ۷ درصد آمار اعطای شهروند سال ۲۰۱۷ اتحادیه اروپا را تشکیل می دهند بیشتر در یونان و ایتالیا شهروندی گرفته اند.

شهروندان مراکش، آلبانی و هند بیشتر از دیگر کشورها شهروندی اتحادیه اروپا را دریافت کرده اند.

آمار اعطای ملیت به پناهندگان در کشور های اروپایی سال ۲۰۱۷

در فرانسه، بیشتر مراکشی ها، الجزایری ها و تونسی ها توانسته اند شهروندی دریافت کنند. در آلمان، بیشتر ترکیه ای ها، بریتانیایی ها و لهستانی ها شهروندی گرفته اند.

بریتانیا بیشتر به شهروندانی از هند، پاکستان و لهستان ملیت اعطا کرده است.

لهستان بیشتر به شهروندانی از اوکراین، بلاروس و روسیه ملیت داده است و ایتالیا بیشتر به شهروندان آلبانی، مراکش و برزیل ملیت اعطا کرده است.

این آمارها که در ماه مارس منتشر شده بخشی از آمارهای اتحادیه اروپاست که حرکت جمعیت در اتحادیه اروپا را رصد می کند و اطلاعاتی درباره محل زندگی مردم، مهاجرت و سفر ارائه می کند.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha