پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۷۹۴۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

دادگستری لرستان: ۱۴ مدیر متخلف تحت تعقیب قرارگرفتند

رئیس کل دادگستری لرستان درخصوص پرونده های اخیر مالی در استان لرستان گفت: ۱۴ نفر از مدیران متخلف و افراد مرتبط با آنها تحت تعقیب قرار گرفتند که عمده تخلفات آنان درباره شهرداری ها و شوراهای شهر است.

دادگستری لرستان: ۱۴ مدیر متخلف تحت تعقیب قرارگرفتند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین،  

رئیس کل دادگستری لرستان آخرین وضعیت پرونده های اخیر مالی را در استان تشریح کرد.

جعفر ب، درخصوص پرونده های اخیر مالی در استان لرستان اظهار کرد: ۱۴ نفر از مدیران متخلف و افراد مرتبط با آنها تحت تعقیب قرار گرفتند که عمده تخلفات آنان درباره شهرداری ها و شوراهای شهر است.

وی اضافه کرد: تصرف غیرقانونی در اعتبارات شهرداری ها، دادن امتیازات و سوء استفاده مالی، تحمیل هزینه های غیرضروری از بودجه شهرداری ها، تضییع اموال و املاک متعلق به شهرداری ها، اعمال نفوذ در کمیسیون ها و مراجع رسیدگی به تخلفات شخصی به نفع متخلفین خودشان اعم از پیمانکاران و انبوه سازان،تحمیل نیروی انسانی برای استخدام در شهرداری ها و موسسات وابسته به آنها از جمله موارد اتهامی این ۱۴ نفر بوده است.

رئیس کل دادگستری استان اضافه کرد: اموال و اعتبارات شهرداری ملک شخصی اشخاص نیست که بخواهند از آن به نفع خود و یا دیگری استفاده کنند.

بدری تصریح کرد: جرائم و عوارضی که از مردم گرفته می شود باید در راستای عمرانی و آبادانی شهر استفاده شود و هرگونه خیانت به این اموال جرم است و دستگاه قضایی مکلف بوده به موقع به آن رسیدگی کند و هیچ گونه اغماضی در این راستا نخواهد داشت.

رئیس شورای قضایی استان بیان کرد: قانون مداخله، نهادهای دولتی را در قراردادها و خرید و فروش اموال عمومی ممنوع کرده و در برخی موارد گزارشاتی واصل شده که مدیران اجرایی مقررات این قانون را نادیده گرفتند و قراردادهایی را به شهرداری ها تحمیل کردند.

بدری خاطر نشان کرد: آنان منافعی از این طریق به دست آوردند که در این خصوص بازرسی را موظف کرده ایم جزئیات بیشتر این تخلفات را با بازدیدهای دوره ای به دست آورند در اختیار دستگاه قضایی قرار دهند.

وی تاکید کرد: این پرونده ها به دور از هرگونه هیاهو و جنجال های سیاسی به موقع رسیدگی خواهد شد و نسبت به متخلفین اعمال قانون می گیرد.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha