قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۷۹۳۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

چین: پمپئو می گوید ایران درباره بازداشت جاسوس های آمریکا دروغ گفته؛ اما خود او قبلا گفته بود «ما دروغ می گوییم، تقلب می کنیم و سرقت می کنیم و این شکوه تجربه آمریکاست»

سخنگوی وزارت خارجه چین در پاسخ به سؤالی در مورد اطلاعیه وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران در متلاشی شدن هسته های اطلاعاتی سیا در ایران، گفت: «از وضعیتی که در مورد ایران به آن اشاره کردید، اطلاع ندارم، اما کاملا به یاد می آورم که آقای پمپئو در یک سخنرانی عمومی در دانشگاه تگزاس گفت که "ما دروغ می گوییم، تقلب می کنیم و سرقت می کنیم و این شکوه تجربه آمریکاست". فکر می کنم همه شما هم این را به یاد دارید.»

چین: پمپئو می گوید ایران درباره بازداشت جاسوس های آمریکا دروغ گفته؛ اما خود او قبلا گفته بود «ما دروغ می گوییم، تقلب می کنیم و سرقت می کنیم و این شکوه تجربه آمریکاست»

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، سخنگوی وزارت خارجه چین در واکنش به بازداشت گروهی از جاسوس های آمریکا در ایران، به اظهارات «مایک پامپئو» اشاره کرد که پیش از این به دروغگویی و تقلب های سیا افتخار کرده بود.

«هوا شانیینگ» سخنگوی وزارت خارجه چین روز سه شنبه با کنایه به «مایک پامپئو» وزیر خارجه و رئیس سابق آژانس مرکزی اطلاعات آمریکا (سیا)، به بازداشت گروهی از جاسوس های آمریکا در ایران واکنش نشان داد.

به نوشته نشریه «نیوزویک»، شانیینگ که در نشست خبری هفتگی در پکن صحبت می کرد، در پاسخ به سؤالی در مورد اطلاعیه وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران در متلاشی شدن هسته های اطلاعاتی سیا در ایران، گفت: «از وضعیتی که در مورد ایران به آن اشاره کردید، اطلاع ندارم، اما کاملا به یاد می آورم که آقای پامپئو در یک سخنرانی عمومی در دانشگاه تگزاس گفت که "ما دروغ می گوییم، تقلب می کنیم و سرقت می کنیم و این شکوه تجربه آمریکاست". فکر می کنم همه شما هم این را به یاد دارید.»

پامپئو اردیبهشت ماه امسال در تشریح تجربیاتش در سازمان سیا، به دانشجویان دانشگاه «ای اند ام» تگزاس گفته بود: «شعار [دانشگاه نظامی] "وست پوینت" (دانشگاه محل تحصیل پامپئو) چه بود؟ "دروغ نگو، فریبکاری نکن، دزدی نکن و کسانی که این کار را می کنند، تحمل نکن." [اما] وقتی من رئیس سیا بودم، ما دروغ می گفتیم، فریبکاری می کردیم، دزدی می کردیم. ما برای این کارها یک دوره کامل آموزشی داشتیم.»

وزیر خارجه آمریکا این فعالیت ها را نشانه «شکوه تجربه» آمریکا توصیف کرد.

وزارت اطلاعات این هفته با صدور بیانیه ای، اعلام کرد ۱۷ نفر از جاسوس های آمریکا در ایران بازداشت شده اند و هویت افسران آمریکایی رابط با آن ها نیز شناسایی شده است. این اطلاعیه چنان بازتابی در رسانه های جهان داشت که «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا و پامپئو را نیز به واکنش واداشت. پامپئو که پیش از این به دروغگویی سیا اذعان کرده بود، در واکنش به بیانیه ایران مدعی شد که این ایران است که سابقه دروغگویی دارد.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha