قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۷۹۲۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

حدود 30 درصد مبتلایان به هپاتیت C در کشور شناسایی شدند

علم و فناوری تحقیقات پزشکیتهران دبیر علمی همایش روز جهانی هپاتیت با اشاره به آمار مبتلایان به هپاتیت C در کشور گفت: در ایران از هر هزار نفر سه نفر به هپاتیت C مبتلا هستند که برآورد می شود بیش از 180 هزار نفر دچار این بیماری باشند که تاکنون حدود 30 درصد آنان شناسایی شده اند.

حدود 30 درصد مبتلایان به هپاتیت C در کشور شناسایی شدند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، دکتر امیر انوشیروانی روز چهارشنبه در آستانه برگزاری همایش روز جهانی هپاتیت اظهار داشت: از مجموع کسانی که مبتلا به این بیماری هستند، فقط 3 درصد درمان شدند.

وی افزود: تاکنون بیشتر بیماران هپاتیت C شناسایی نشده اند که با اقدامات جدی تر باید نسبت به شناسایی و سپس درمان آنان اقدام کرد.

انوشیروانی، اولویت اصلی شبکه هپاتیت ایران را شناسایی افراد پرخطر اعلام کرد و گفت: زندانیان و معتادان ترزیقی از افراد پرخطر بیماری هپاتیت C هستند که با همکاری سایر دستگاه ها به دنبال شناسایی آنان هستیم.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر آزمایش PCR مهمترین راه برای تشخیص قطعی بیماری هپاتیت C است، افزود: این آزمایش گران است و انجام هر مورد آن حدود یک میلیون تومان هزینه دارد. در شبکه هپاتیت کشور در تلاش هستیم تا به جای PCR در افراد پرخطر از آزمایش آنتی بادی استفاده شود.

انوشیروانی ادامه داد: معتادان تزریقی که ترک کردند، استفاده از وسایل غیر استریل دندان پزشکی یا افرادی که ترزیق خون در سال های قبل 1372 داشته اند، توصیه می شود که آزمایش ابتلا به هپاتیت را انجام دهند.

وی افزود: هپاتیت C دارای دو مرحله حاد و مزمن است که مرحله حاد آن حدود شش ماه طول می کشد و تعدادی از افراد مبتلا به هپاتیت حاد، بهبود پیدا می کنند.

دبیر علمی همایش روز جهانی هپاتیت در پایان گفت: اگر بیماری به حالت مزمن تبدیل شود، نیاز به درمان دارد. در مرحله مزمن، بیمار معمولا علامت خاصی ندارد و افرادی که رفتارهای پرخطر داشتند باید اقدام به آزمایش کنند و منتظر علامت نباشند.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha