قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۷۹۱۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

نشریه «پژوهش های اسلامی جنسیت و خانواده» منتشر شد

نخستین شماره نشریه علمی تخصصی «پژوهش های اسلامی جنسیت و خانواده» به همت معاونت پژوهش مجتمع آموزش عالی بنت الهدی منتشر شد.

نشریه «پژوهش های اسلامی جنسیت و خانواده» منتشر شد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، نخستین شماره نشریه علمی تخصصی «پژوهش های اسلامی جنسیت و خانواده» به همت معاونت پژوهش مجتمع آموزش عالی بنت الهدی منتشر شد.

در این نشریه افزایش دانش­ و مهارت­ طلاب در حوزه زنان و خانواده و آسیب شناسی مربوط به موضوعات این بخش پیگیری می شود.

عناوین مقالات این شماره نشریه شامل تأثیر مدرنیته بر خانواده، تأثیر اینترنت بر هویت اجتماعی ـ فرهنگی زنان، بررسی موانع و راهکارهای ازدواج آسان از منظر اسلام و علل و پیامدهای روابط فرا زناشویی است.

در این شماره شیوه نامه ارسال مقاله، استناددهی درون متن در قالب ارجاع به متون با نویسنده نامشخص، ارجاع به منابع اینترنتی، ارجاع به پایان نامه و رساله ارائه می شود.

در مقدمه مقاله تأثیر مدرنیته بر خانواده این نشریه آمده است: خانواده نهادی اجتماعی و طبیعی بوده که از آغاز خلقت بشر وجود داشته است. با گذر زمان و پیشرفت جوامع بشری، به تدریج در آداب و رسوم و ارزش های جوامع، تحولاتی رخ داد.

این تحولات بیشتر از نهاد خانواده آغاز شده و بیشترین دگرگونی ها را ایجاد کرد. امروزه تحول عظیمی در عرصه بینش ها، ارزش ها و رفتارها در خانواده مشاهده می شود. آنچه بیش از هر چیز خانواده امروز را از خود متأثر کرده ورود مدرنیته به فضای زندگی فردی و اجتماعی انسان ها و تأثیرگذاری آن بر فرد، خانواده و جامعه است.

در مقدمه مقاله تأثیر اینترنت بر هویت فرهنگی اجتماعی زنان ذکر شده است: امروز بشر چنان پیشرفت کرده که پدیده ای به نام اینترنت را اختراع می کند تا جهان و جهانیان را به یکدیگر وصل کند. تعاملات فکری و اندیشه ای درباره تمام علوم مانند خداشناسی، زمین شناسی، منظومه شناسی و... توسط این پدیده صورت می گیرد.

در مقدمه مقاله بررسی موانع و راهکارهای ازدواج آسان از منظر اسلام نیز آمده است: هیچ سازمانی محبوب تر از سازمان خانواده نزد خدای متعال نیست. ساختاری که با عشق و محبت بنیان شده و فراتر از التزام قانونی، عشق، فداکاری نفسانی و تحکیم آن را ضمانت می کند.

در مقاله علل و پیامدهای فرازناشویی تبیین شده است: ازدواج مهمترین قرارداد زندگی هر فرد است. انسان­ها به دلایل مختلف ازدواج می کنند. در کنار تمایلات جنسی که از مسائل اولیه است، عشق، امنیت اقتصادی، محافظت، امنیت عاطفی، احساس آرامش و فرار از تنهایی نیز از جمله عواملی هستند که سبب گرایش به ازدواج می شوند.

انتهای پیام/78003*30

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha