قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۷۸۸۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

خسارت آتش سوی به ۳۰۰ هکتار از مراتع آذربایجان غربی

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی گفت: امسال در سطح استان ۶۷ مورد آتش سوزی رخ داده که در طی آن به ۳۰۰ هکتار از مراتع آذربایجان غربی خسارت سطحی وارد شده است.

خسارت آتش سوی به ۳۰۰ هکتار از مراتع آذربایجان غربی

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین،  یوسف علی ابراهیم پور امروز در ارومیه در ارتباط با تعداد آتش سوزی های انجام شده در سال جاری در مراتع آذربایجان غربی اظهار کرد: امسال در سطح استان ۶۷ مورد آتش سوزی رخ داده که در طی آن به ۳۰۰ هکتار از مراتع آذربایجان غربی خسارت سطحی وارد شده است.

 وی با بیان اینکه در سطح استان دو میلیون و ۷۰۰ هکتار مرتع وجود دارد، افزود: برای مراقبت و حفاظت از این مراتع در حوادث گوناگون مانورهای اطفا حریق در شهرستان های استان به منظور ارتقابخشی و توان سنجی امدادی نیروها انجام می شود.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی در ارتباط با جرایم آتش سوزی های عمدی در مراتع ادامه داد: طبق قوانین و مقررات مربوط به ایجاد آتش سوزی های عمدی در عرصه های منابع طبیعی از جمله مواد ۴۵، ۴۶ و ۴۷  قانون حفاظت و ماده ۶۷۵ قانون مجازات اسلامی با مسببان این حوادث برخورد خواهد شد.

وی عنوان کرد: امسال ۳۷ نقطه بحرانی و مستعد آتش سوزی که طی ۱۴ سال اخیر بیشترین حادثه را تجربه کرده، شناسایی و با ساماندهی نحوه اطفای حریق در این مناطق، برنامه ریزی های مناسب در این زمینه انجام شده است.

ابراهیم پور با اشاره به اینکه در ۱۴ سال گذشته بیش از چهار هزار هکتار از مراتع آذربایجان غربی طعمه حریق شده است، تصریح کرد: یگان حفاظت منابع طبیعی با ۱۴ خودرو مخصوص اطفای حریق و ۲۷ دستگاه دمنده برای مقابله با آتش سوزی فعالیت می کند.

انتهای پیام/ ۶۱۰۲۳/ ن

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha